İnsanlar yaşadıkça ihtiyarladıklarını sanırlar, halbuki yaşamadıkça ihtiyarlarlar.
İskoçya Atasözü

Haydi Oy Vermeye Gidiyoruz

Değerli canlar,

Toronto Kurdish Community Center tarafından organize edilen servis hizmeti ile ilgili servis kalkış durakları bilgisi aşağıdaki gibidir. Araçlar, oy kullanma gün ve saatleri içerisinde Türk Konsolosluğu ve duraklar arasında sürekli olarak çalışacaktır.

Saygılarımızla,

Kanada Alevi kültür Merkezi

 

DUYURU/TORONTO SEÇİM GUNLERİ ,SAATİ VE DURAKLAR

Toronto’da seçim tarihleri:
16 Haziran Cumartesi
17 Haziran Pazar
18 Haziran Pazartesi

Oy kulanma adresi: Toronto Türk Konsolosluğu
10 Lower Spadina Ave Suite 300, Toronto, ON M5V 2Z2

Oy kullanma üç gün olup sabah 9 am'den akşam 9 pm'e kadar devam edecektir.
Seçim tarihlerini kapsayan bu üç gün boyunca belirlenen duraklardan konsolosluğa oy kullanmaya gidecek seçmenlerimiz için araç kaldırılacaktır. Halkımıza duyurulur.

DURAKLARIMIZ
TORONTO KÜRT DERNEĞİ
WILSON & KEELE (Tim Hortons)
MAJOR MACKENZIE & JANE (Tim Hortons)

 

Kritik Seçim

Değerli canlar,

24 Haziran 2018 tarihinde ülkemizde yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde Kanada’da oy verme işlemleri 16–17-18 Haziran 2018 tarihlerinde, T.C. Toronto Başkonsolosluğu; 10 Lower Spadina Avenue Suite 300, Toronto, M5V 2Z2 adresinde, saat 9:00am-09:00pm arasında gerçekleştirilecektir.

Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci tur oylamaya kalması durumunda ise oy verme işlemleri, 30 Haziran, 1 ve 2 Temmuz 2018 tarihlerinde aynı adreslerde gerçekleştirilecektir.

Bu seçimler, Türkiye Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimleridir.

Bu seçimi önemli kılan; burjuva diktatörlüğünün faşist biçimine geçiş program ve politikasının “milletin oyu” ile onaylanmış gösterilerek tekelci diktatöryal bir yönetimin tesis edilmek istenmesidir. Bu başarılabilinirse eğer, 12 Eylül askeri faşist idaresinden daha tehlikeli bir döneme geçilmiş olacaktır.

Türk, Kürt, Alevi, Sünni-Sol ve Sosyal Demokrat seçmenin mutlak birlikteliğinin şart olduğunu bilmek zorundayız. Artık “TAMAM” demenin vakti gelmiştir ve unutulmamalıdır ki bu son şanstır.

Seçim kararının ilan edilmesi ile birlikte gerek Yurtiçinde gerekse Yurtdışında Demokrasi’ye, Barış’a ve Halkların kardeşliğine, inanan milyonlarca insan harekete geçmiştir. Bu mücadele inancıyla hareket eden, Toronto Kurdish Community Center çatısı altındaki arkadaşlarımızda gece-gündüz demeden özverili çalışmalar yapmışlar ve bir “DOSTLUK GECESİ” tertip etmişlerdir.

Kanada Alevi Kültür Merkezi olarak aşağıda tarih, saat ve adres bilgilerinin yazılı olduğu geceye katılarak destek vermek isteyen tüm canlarımıza ve dostlarımıza duyurmak isteriz.

Tarih : 10.06.2018 Pazar
Saat : 6pm - 11pm / Giris ÜCRETSİZ’dir.
Yer : Edessa Banquet Centre
Adres : 1811 Albion Rd, Etobicoke, ON M9W 5W4

25 Haziran 2018 sabahı umut dolu, güneşli ve neşeli bir günde uyanmak dileğiyle.

Saygılarımızla,

Kanada Alevi Kültür Merkezi

 

 

6 Mayıs'ı anıyoruz.

Değerli canlar,

Bugün derneğimizde yoğun bir etkinlik programı olacaktır.

10:30 - Barış Atay canımızın da katılacağı kahvaltı
12:30 - Deniz, Yusuf ve Hüseyin'i anma etkinliği
13:30 - Barış Atay ile söyleşi

Yoğunluktan kaynaklı olarak sizi son anda haberdar edebildiğimizden dolayı özür diliyor, anlayışınıza sığınıyor, hepinizi derneğimize bekliyoruz.

Saygılarımızla,

Kanada Alevi Kültür Merkezi

 

 

 

Barış Atay Toronto'da !

sadecediktator

 

 

 

 

 

Kanada Alevi Kültür Merkezi'nin organize ettigi Barış ATAY’ın Ontario Science Centre'da sahneleyeceği 'Sadece Diktatör' adlı tiyatro gösterisine herkesi bekleriz.
 
Biletlerinizi her Pazar günü 12.00- 4.00 arası Kanada Alevi Kültür Merkezinden (101 Toro Road, unit 56, North York) ayrıca hafta ortasından itibaren TicketMaster'dan temin edebilirsiniz.

 
Tarih : 5 Mayıs 2018 Cumartesi
Saat : 9:00 PM
Yer : Ontario Science Centre
770 Don Mills Road, Toronto, ON

 

 

Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

 Değerli canlar,

Sosyal Sorumluluk Projelerimiz kapsamında 2018 yılı için planladığımız Eğitim-Öğretim faaliyetlerimizi çocuklarımız, gençlerimiz ve yetişkin annelerimiz için üç ayrı kategoride gerçekleştiriyoruz.

Kendini geliştirmek, farklı konularda eğitim almak, hobi olarak zamanı değerlendirmek gibi amaçlarla derneğimiz bünyesinde kurslar açılacaktır.

Başlayacak olan kurslarımızın listesi aşağıdaki gibidir.

  • Türkçe
  • Kürtçe
  • İngilizce (ESL-Yetişkinler için)
  • İngilizce (Çocuklar için)
  • Fransızca (Çocuklar için)
  • Matematik
  • Resim-Sanat
  • Piyano
  • Bağlama
  • Takı Tasarımı

Gruplar başvuru sıralamasına göre oluşturulacaktır. Gelen taleplere göre kursların başlama tarihleri, saatleri ve ücret bilgileri ayrıca bildirilecektir.

Ön kayıt için 11 Mart 2018 tarihine kadar
Nilüfer YILMAZ - 647 835 7305
Ayhan ÇİÇEK - 647 219 5562
Emre ATES - 647 836 5693 ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

Ayrıca, Sn.Ahmet AKKUŞ yönetimindeki “Çocuklarımız için SEMAH KURSU” geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ücretsiz olarak her pazar saat 01:00pm de yapılmaya devam etmekteyiz. İstediğiniz hafta çocuklarınızı getirip başlatabilirsiniz.

KANADA ALEVİ KÜLTÜR MERKEZİ