İftira, kılıçtan daha zalim bir silahtır, çünkü iftiranın açtığı yaralar hiçbir zaman kapanmaz.
Henry Fielding

Genel Kurul Toplantısı

8 Ekim 2017 Pazar günü üyelerimizle bilgi alışverişinde bulunmak ve yeni yönetim kurulunu seçmek üzere Genel Kurul Toplantısı yapılacaktır.
 
Başkanlık için aday olmak isteyen canlarımızın en geç 1 Ekim 2017 tarihine kadar mevcut yönetime yazılı olarak adaylık başvuru dilekçelerini ve birlikte hizmet yürütecekleri Yönetim Kurulu, Gençlik Kurulu ve Kadın Kolları listelerini sunmaları önemle rica olunur.
 
Bu şekilde yapılmayan başvurular geçersiz sayılacaktır.
 
Saygılarımızla,
 
Kanada Alevi Kültür Merkezi 
Yönetim Kurulu
 

Hayko Bağdat Toronto'da

salyangoz

 

Değerli insan, gazeteci, sanatçı Hayko Bağdat 'Salyangoz' adlı tek kişilik gösterisiyle Toronto'da sahne alacak. Türkiye'nin demokratikleşmesi, dünyanın daha güzel bir yer olması için bedeller ödeyen, ödemeye devam eden bu canımızın bu gösterisine katılarak kendinize büyük bir iyilik yapın. İnsan hikayelerinden, espriden, siyasi eleştirilerden hoşlanıyorsanız kesinlikle pişman olmayacaksınız.

Kanada Alevi Kültür Merkezi olarak tüm dostlarımızı 30 Eylül Cumartesi günü Ontario Science Centre'da görmek üzere.

Tarih    8 Ekim 2017 Cumartesi
Saat    8:00 PM
Yer    Ontario Science Centre
Adres    770 Don Mills Road
Toronto, ON  M3C 1T3
Bilet Bedeli    $45           (FREE PARKING)

ACADEMY TRAVELS
951 Wilson Ave. Unit 2, Toronto, ON
416 657 8777

IPEK MOBILYA
1179 Finch Ave W. Unit 13, Toronto, ON
416 736 4473

NARIN PASTANESI
881 Wilson Ave, Toronto, ON
416 631 7500

Kapıda bilet satışı yapılmayacaktır. Yoğun ilgi sebebiyle Eylül ayının ilk hafta sonundan sonra bilet kalmama ihtimali yüksek. Zor durumda kalmamak için bilet almak isteyenlerin en kısa zamanda biletlerini almalarını önemle tavsiye ediyoruz.

HAYKO BAĞDAT KİMDİR ?

1976 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini Esayan, orta ve lise eğitimini Mıhitaryan Ermeni okullarında tamamladı. İstanbul Edebiyat Fakültesi Tarih bölümüne devam etti.

2002 yılında Yaşam Radyo’da azınlık sorunlarını gündeme taşıyan ve Türkiye’de ilk kez gerçekleşen “Sözde Kalanlar” adlı programın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. 2003 yılında Marmara Gazetesi’nin Türkçe bölümünde haftalık köşe yazmaya başladı. 2007 yılında Hrant Dink’in ardından kurulan ve bu cinayete adalet arayışını sürdüren “Hrant’ın Arkadaşları” ekibinin kurucularındandır. Çeşitli gazete ve dergilere makaleler yazan Bağdat, 2012 yılında İMC Tv’de Roni Margulies ile beraber “Azı Karar Çoğu Zarar” programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi.

İlk kitabı Salyangoz 2014’te yayınlandı.

2013-2016 yılları arası Taraf Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan Bağdat, 2016 itibariyle Diken.com.tr’de yazarlığına devam etmektedir.

2015’te hazırlıklarına başladığı Salyangoz adlı Tek Kişilik Bişe gösterisi 2016 yılında önce BKM Mutfak Sahne’de ardından yurt içi ve yurtdışı turne programı kapsamında devam etti.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

SALYANGOZ RÖPOTAJI

Dim lights

 

 

 

 

2017 Yaz Pikniği


Kıymetli canlarımız,

Kanada Alevi Kültür Merkezi'mizin düzenlemiş olduğu 2017 Yaz Pikniğimiz 20 Ağustos 2017 tarihinde 10:00am-08:30pm saatleri arasında, G.Ross Lord Park'da gerçekleşecektir.

Tüm canlarımız, dost ve arkadaşlarımız ile bir arada olmayı arzuladığımız pikniğimizde, özellikle çocuklarımız için pinyata, yüz boyama ve balondan figürlerin yapılacağı birbirinden eğlenceli oyunlar, gençlerimiz için voleybol, tavla turnuvaları ve çesitli aktivitelerimiz ile birlikte hediye çekilişlerimiz de yapılacaktır.

Gelin, yeşilin her tonunu içinde barındıran bu güzel doğal ortamda birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek için yan yana, can can'a olalım.

Ayrıca, pikniğimize SPONSOR olmak istiyorsanız Kanada Alevi Kültür Merkezi Yönetimi adına Murat KÜSMEZ veya Mustafa GİLGİL ile irtibata geçebilirsiniz.

Tarih : 20 Ağustos 2017
Saat : 10:00 am - 08:30 pm
Yer : G Ross Lord Park
Adres : 4801 Dufferin St., North York, ON, M3H 5T3 (Dufferin St. & Finch Ave W)

Organizasyon Sorumluları:

Gençlik Kolları adına; Emre ATEŞ
Kadın Kolları adına; Nilüfer YILMAZ PAZARCIKLI
Yönetim Kurulu adına; Murat KÜSMEZ

Saygılarımızla,

Kanada Alevi Kültür Merkezi

 

 

Nuriye ve Semih için - Fotograflar

yuruyus 2017 2

OHAL Kararnamesi ile atıldıkları işlerini geri istemek için açlık grevinlerini sürdüren akademisyen Nuriye Gülmen ve ilkokul öğretmeni Semih Özakça'ya destek olmak ve Kanada kamuoyunun dikkatini çekmek için Kanada Alevi Kültür Merkezi ve Toronto Kürt Toplum Merkezi'nin ortaklığı ile düzenlenen yürüyüşümüzden kareler.

FOTOGRAFLAR

 

 

Nuriye ve Semih için yollardayız

 nuriye semih 2

 

OHAL kararnamesi ile işten atılan 5 bin akademisyen, 50 bin öğretmen ve 150 bin çalışandan sadece ikisi !
Açlık grevlerinin 143. günü yaklaşırken, çalışma hakları, dolayısıyla yaşama hakları gasp edilmiş, Akademisyen Nuriye GÜLMEN ve ilkokul öğretmeni Semih ÖZAKÇA’nın derhal serbest bırakılması ve taleplerinin kabul edilmesi, onları zulme karşı yaşatmak, açlıklarına ses vermek için destek yürüyüşü yapılacaktır. Tüm duyarlı dostlarımızı tek yürek olmaya çağırıyoruz.

Toplanma Yeri : Yonge&Bloor
Varış Noktası :  Dundas Square
Tarih :                29.07.2017, Cumartesi
Saat :                 07:00pm

Kanada Alevi Kültür Merkezi Gençlik Kolları  ve  Toronto Kürt Toplum Merkezi