Haksızlık karşısında eğilmeyiniz. Çünkü hakkınızla birlikte şerefinizi de kaybedersiniz.
Hz. Ali

TAZİYE

Değerli canlar,

Doğan, Mustafa, Ahmet, Nazlı ve Fatma Vural’ın babaları;
Salman, Ali, Mehmet, Hüseyin ve Metin Vural'ın amcaları HASAN VURAL Hakk'a yürümüştür.

Kıymetli büyüğümüz HASAN VURAL için derneğimizde 22 Ekim 2017 Pazar günü, saat 01:00pm ile 04:00pm arasında aile üyeleri taziyeleri kabul edecekler ve can lokması verileceklerdir.

Tüm canlarımıza duyurulur.

Saygılarımızla,

Kanada Alevi Kültür Merkezi

 

AŞURE GÜNÜMÜZE DAVETLİSİNİZ

İmam Hüseyin'e atfen On iki İmam, On Dört Masum-u Pak ve Kerbela Şehitleri'nin anısına yapılan, insanlık tarihinde açlığa karşı pişirilen "Şükür yemeği" ve zulüme karşı direnen İmam Hüseyin ve Kerbela Şehitleri'nin "Can yemeği" olarak pişirecegimiz Aşuremizi paylaşmak için tüm Can'larımızı derneğimize davet ediyoruz.

Muharrem orucu boyunca ; Oruç açmalarda lokma veren ve hizmet eden tüm Can'larımızın, bizlere önderlik eden Velican Dede'mizin, sazları ve sözleriyle eşlik eden Savaş PEKDEMİR, Can Serdar POLAT ve Mustafa AKTAŞ Zakir'lerimizin dilden dileklerini, gönülden hizmetlerini Hakk kabul eylesin.

KANADA ALEVİ KÜLTÜR MERKEZİ
Yönetim Kurulu, Gençlik ve Kadın Kolları

Yer : Kanada Alevi Kültür Merkezi
Tarih : 08 Ekim 2017 Pazar
Saat : 01:00pm – 04:00pm

 

Muharrem Oruçları

 
Kıymetli canlar,
 
Muharrem ayı orucu, 21 Eylül - 02 Ekim tarihleri arasındadır. 
 
21 Eylül 2017 Perşembe günü oruç açma vaktinde yemek, Derneğimiz tarafından verilecektir. Tüm canlarımızı oruçlarını açmak için Derneğimize davet ediyoruz. 
 
Sonraki günlerde yemek vermek isteyen canlarımız isimlerini Sn.Mustafa GİLGİL veya Sn.Murat KÜSMEZ'e yazdırabilirler.
 
Saygılarımızla,
 
Kanada Alevi Kültür Merkezi
 

Genel Kurul Toplantısı

8 Ekim 2017 Pazar günü üyelerimizle bilgi alışverişinde bulunmak ve yeni yönetim kurulunu seçmek üzere Genel Kurul Toplantısı yapılacaktır.
 
Başkanlık için aday olmak isteyen canlarımızın en geç 1 Ekim 2017 tarihine kadar mevcut yönetime yazılı olarak adaylık başvuru dilekçelerini ve birlikte hizmet yürütecekleri Yönetim Kurulu, Gençlik Kurulu ve Kadın Kolları listelerini sunmaları önemle rica olunur.
 
Bu şekilde yapılmayan başvurular geçersiz sayılacaktır.
 
Saygılarımızla,
 
Kanada Alevi Kültür Merkezi 
Yönetim Kurulu
 

Hayko Bağdat Toronto'da

salyangoz

 

Değerli insan, gazeteci, sanatçı Hayko Bağdat 'Salyangoz' adlı tek kişilik gösterisiyle Toronto'da sahne alacak. Türkiye'nin demokratikleşmesi, dünyanın daha güzel bir yer olması için bedeller ödeyen, ödemeye devam eden bu canımızın bu gösterisine katılarak kendinize büyük bir iyilik yapın. İnsan hikayelerinden, espriden, siyasi eleştirilerden hoşlanıyorsanız kesinlikle pişman olmayacaksınız.

Kanada Alevi Kültür Merkezi olarak tüm dostlarımızı 30 Eylül Cumartesi günü Ontario Science Centre'da görmek üzere.

Tarih    8 Ekim 2017 Cumartesi
Saat    8:00 PM
Yer    Ontario Science Centre
Adres    770 Don Mills Road
Toronto, ON  M3C 1T3
Bilet Bedeli    $45           (FREE PARKING)

ACADEMY TRAVELS
951 Wilson Ave. Unit 2, Toronto, ON
416 657 8777

IPEK MOBILYA
1179 Finch Ave W. Unit 13, Toronto, ON
416 736 4473

NARIN PASTANESI
881 Wilson Ave, Toronto, ON
416 631 7500

Kapıda bilet satışı yapılmayacaktır. Yoğun ilgi sebebiyle Eylül ayının ilk hafta sonundan sonra bilet kalmama ihtimali yüksek. Zor durumda kalmamak için bilet almak isteyenlerin en kısa zamanda biletlerini almalarını önemle tavsiye ediyoruz.

HAYKO BAĞDAT KİMDİR ?

1976 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini Esayan, orta ve lise eğitimini Mıhitaryan Ermeni okullarında tamamladı. İstanbul Edebiyat Fakültesi Tarih bölümüne devam etti.

2002 yılında Yaşam Radyo’da azınlık sorunlarını gündeme taşıyan ve Türkiye’de ilk kez gerçekleşen “Sözde Kalanlar” adlı programın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. 2003 yılında Marmara Gazetesi’nin Türkçe bölümünde haftalık köşe yazmaya başladı. 2007 yılında Hrant Dink’in ardından kurulan ve bu cinayete adalet arayışını sürdüren “Hrant’ın Arkadaşları” ekibinin kurucularındandır. Çeşitli gazete ve dergilere makaleler yazan Bağdat, 2012 yılında İMC Tv’de Roni Margulies ile beraber “Azı Karar Çoğu Zarar” programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi.

İlk kitabı Salyangoz 2014’te yayınlandı.

2013-2016 yılları arası Taraf Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan Bağdat, 2016 itibariyle Diken.com.tr’de yazarlığına devam etmektedir.

2015’te hazırlıklarına başladığı Salyangoz adlı Tek Kişilik Bişe gösterisi 2016 yılında önce BKM Mutfak Sahne’de ardından yurt içi ve yurtdışı turne programı kapsamında devam etti.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

SALYANGOZ RÖPOTAJI

Dim lights