Gözyaşları ile yıkanan yüzden daha temiz yüz olamaz.
Shakespeare

2017 Yaz Pikniği


Kıymetli canlarımız,

Kanada Alevi Kültür Merkezi'mizin düzenlemiş olduğu 2017 Yaz Pikniğimiz 20 Ağustos 2017 tarihinde 10:00am-08:30pm saatleri arasında, G.Ross Lord Park'da gerçekleşecektir.

Tüm canlarımız, dost ve arkadaşlarımız ile bir arada olmayı arzuladığımız pikniğimizde, özellikle çocuklarımız için pinyata, yüz boyama ve balondan figürlerin yapılacağı birbirinden eğlenceli oyunlar, gençlerimiz için voleybol, tavla turnuvaları ve çesitli aktivitelerimiz ile birlikte hediye çekilişlerimiz de yapılacaktır.

Gelin, yeşilin her tonunu içinde barındıran bu güzel doğal ortamda birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek için yan yana, can can'a olalım.

Ayrıca, pikniğimize SPONSOR olmak istiyorsanız Kanada Alevi Kültür Merkezi Yönetimi adına Murat KÜSMEZ veya Mustafa GİLGİL ile irtibata geçebilirsiniz.

Tarih : 20 Ağustos 2017
Saat : 10:00 am - 08:30 pm
Yer : G Ross Lord Park
Adres : 4801 Dufferin St., North York, ON, M3H 5T3 (Dufferin St. & Finch Ave W)

Organizasyon Sorumluları:

Gençlik Kolları adına; Emre ATEŞ
Kadın Kolları adına; Nilüfer YILMAZ PAZARCIKLI
Yönetim Kurulu adına; Murat KÜSMEZ

Saygılarımızla,

Kanada Alevi Kültür Merkezi

 

 

Nuriye ve Semih için - Fotograflar

yuruyus 2017 2

OHAL Kararnamesi ile atıldıkları işlerini geri istemek için açlık grevinlerini sürdüren akademisyen Nuriye Gülmen ve ilkokul öğretmeni Semih Özakça'ya destek olmak ve Kanada kamuoyunun dikkatini çekmek için Kanada Alevi Kültür Merkezi ve Toronto Kürt Toplum Merkezi'nin ortaklığı ile düzenlenen yürüyüşümüzden kareler.

FOTOGRAFLAR

 

 

Nuriye ve Semih için yollardayız

 nuriye semih 2

 

OHAL kararnamesi ile işten atılan 5 bin akademisyen, 50 bin öğretmen ve 150 bin çalışandan sadece ikisi !
Açlık grevlerinin 143. günü yaklaşırken, çalışma hakları, dolayısıyla yaşama hakları gasp edilmiş, Akademisyen Nuriye GÜLMEN ve ilkokul öğretmeni Semih ÖZAKÇA’nın derhal serbest bırakılması ve taleplerinin kabul edilmesi, onları zulme karşı yaşatmak, açlıklarına ses vermek için destek yürüyüşü yapılacaktır. Tüm duyarlı dostlarımızı tek yürek olmaya çağırıyoruz.

Toplanma Yeri : Yonge&Bloor
Varış Noktası :  Dundas Square
Tarih :                29.07.2017, Cumartesi
Saat :                 07:00pm

Kanada Alevi Kültür Merkezi Gençlik Kolları  ve  Toronto Kürt Toplum Merkezi

 

 

Nuriye ve Semih'in sesine ses verelim

 nuriye semih

OHAL kararnamesi ile işten atılan 5 bin akademisyen, 50 bin öğretmen ve 150 bin çalışandan sadece ikisi. Açlık grevlerinin 138.günü yaklaşırken, çalışma hakları, dolayısıyla yaşama hakları gasp edilmiş, akademisyen Nuriye GüLMEN ve ilkokul öğretmeni Semih ÖZAKÇA’nın derhal serbest bırakılması ve taleplerinin kabul edilmesi, onları zulme karşı yaşatmak ve açlık grevlerine ses vermek için 23 Temmuz 2017 Pazar günü saat 4:00 ve 7:00 arası, Toronto Old City Hall önünde sizleri tek yürek olmaya çağırıyoruz.

Kanada Alevi Kültür Merkezi Gençlik Kolları

 

Mehmet Turan Dede ile Panel/Muhabbet

mehmetturandede

Mehmet Turan Dedemizin katılımı ile 11 Mart 2017 Cumartesi ve 12 Mart 2017 Pazar günleri saat 4:00'te Kanada Alevi Kültür Merkezinde 'Gündem ve Alevilik' konulu panel ve sohbet toplantısı yapılacaktır.

Tüm dostları bekleriz.

Adres:
Kanada Alevi Kültür Merkezi
101 Toro Road, Unit 56
Toronto, ON