Açık yürekle konuşan düşman, içten pazarlıklı dosttan iyidir.
Hz. Ali

Yeni asmilasyon politikalarının kıskacındaki Alevilik... (II)

 turan eser yazi dizisi 2

Devamını oku...

 

Yeni asmilasyon politikalarının kıskacındaki Alevilik... (III)


AKP hükümeti halen içeriğini hem Alevilerden hem de kamuoyundan gizlediği “Cemevlerinin Hukuki Statüsü” ve “Geleneksel İrfan Merkezleri” önerisi hakkında Alevi kurumları ile bir dizi görüşme yapıyor. 21 Mart’ta kamuoyu ile paylaşılması beklenen pakette nelerin çıkacağına dair tahminde bulunmak zor değil. Yeni “Alevi Açılım” paketini ve hükümetin bununla neleri hedeflediğini Alevilere sorduk

turan eser yazi dizisi 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Devamını oku...

 

Yeni asmilasyon politikalarının kıskacındaki Alevilik... (IV)

AKP hükümeti halen içeriğini hem Alevilerden hem de kamuoyundan gizlediği “Cemevlerinin Hukuki Statüsü” ve “Geleneksel İrfan Merkezleri” önerisi hakkında Alevi kurumları ile bir dizi görüşme yapıyor. 21 Mart’ta kamuoyu ile paylaşılması beklenen pakette nelerin çıkacağına dair tahminde bulunmak zor değil. Yeni “Alevi Açılım” paketini ve hükümetin bununla neleri hedeflediğini Alevilere sorduk.
 
turan eser yazi dizisi 4

Devamını oku...

 

Avrupa Alevileri: “Osmanlının ortaçağ dünyasına değil, çağdaş dünyaya bak”

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu’na bağlı Alevi Federasyonlar, AKP’nin Alevi Açılımı, “Cemevlerinin Hukuki Statüsü ve Geleneksel İrfan Merkezleri” hakkında ki düşüncelerini ve Avrupa’daki kazanımları ekseninde AKP’ye doğru yolun ne olduğuna dair çözüm önerilerini nasıl sundular.

avrupa-alevileri

Devamını oku...

 

Avrupa Alevileri 'açılım'ı yorumluyor: Avusturya, Danimarka, İsveç

Avrupa Alevileri 'açılım'ı yorumluyor: Avusturya, Danimarka, İsveç


Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu’na bağlı Alevi Federasyonlar, AKP’nin Alevi Açılımı, “Cemevlerinin Hukuki Statüsü ve Geleneksel İrfan Merkezleri” hakkında ki düşüncelerini ve Avrupa’daki kazanımları ekseninde AKP’ye doğru yolun ne olduğuna dair çözüm önerilerini nasıl sundular. Bugün ki seride Avusturya , Danimarka ve İsveç Alevi Birlikleri Federasyonu yer alıyor.

Devamını oku...