Güzellerin sonbaharı da güzeldir.
Plutark

Yeni asmilasyon politikalarının kıskacındaki Alevilik... (III)


AKP hükümeti halen içeriğini hem Alevilerden hem de kamuoyundan gizlediği “Cemevlerinin Hukuki Statüsü” ve “Geleneksel İrfan Merkezleri” önerisi hakkında Alevi kurumları ile bir dizi görüşme yapıyor. 21 Mart’ta kamuoyu ile paylaşılması beklenen pakette nelerin çıkacağına dair tahminde bulunmak zor değil. Yeni “Alevi Açılım” paketini ve hükümetin bununla neleri hedeflediğini Alevilere sorduk

turan eser yazi dizisi 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Devamını oku...

 

Yeni asmilasyon politikalarının kıskacındaki Alevilik... (IV)

AKP hükümeti halen içeriğini hem Alevilerden hem de kamuoyundan gizlediği “Cemevlerinin Hukuki Statüsü” ve “Geleneksel İrfan Merkezleri” önerisi hakkında Alevi kurumları ile bir dizi görüşme yapıyor. 21 Mart’ta kamuoyu ile paylaşılması beklenen pakette nelerin çıkacağına dair tahminde bulunmak zor değil. Yeni “Alevi Açılım” paketini ve hükümetin bununla neleri hedeflediğini Alevilere sorduk.
 
turan eser yazi dizisi 4

Devamını oku...

 

Avrupa Alevileri: “Osmanlının ortaçağ dünyasına değil, çağdaş dünyaya bak”

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu’na bağlı Alevi Federasyonlar, AKP’nin Alevi Açılımı, “Cemevlerinin Hukuki Statüsü ve Geleneksel İrfan Merkezleri” hakkında ki düşüncelerini ve Avrupa’daki kazanımları ekseninde AKP’ye doğru yolun ne olduğuna dair çözüm önerilerini nasıl sundular.

avrupa-alevileri

Devamını oku...

 

Avrupa Alevileri 'açılım'ı yorumluyor: Avusturya, Danimarka, İsveç

Avrupa Alevileri 'açılım'ı yorumluyor: Avusturya, Danimarka, İsveç


Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu’na bağlı Alevi Federasyonlar, AKP’nin Alevi Açılımı, “Cemevlerinin Hukuki Statüsü ve Geleneksel İrfan Merkezleri” hakkında ki düşüncelerini ve Avrupa’daki kazanımları ekseninde AKP’ye doğru yolun ne olduğuna dair çözüm önerilerini nasıl sundular. Bugün ki seride Avusturya , Danimarka ve İsveç Alevi Birlikleri Federasyonu yer alıyor.

Devamını oku...

 

Birlik Cemi

Mehmet Turan Dede yönetiminde yapılacak Birlik Cemine tüm Alevi canlarımız davetlidir.

Tarih :  4 Ekim 2015 PAZAR
Saat :  14:00
 
Adres : 

Serenade Banquet Hall
821 Runnymade Road 
Toronto, ON 
M6N 3V8

Kanada Alevi Kültür Merkezi

Yönetim Kurulu