Her ferdi, hatta her topluluğu hoşlandığı yem ile avlarlar.
H. Rahmi Gürpınar

HIZIR CEMİ

 hizircemi
 
“Gelin Canlar Bir Olalım.”
 
Kıymetli Canlar,
Alevi inancına göre her yıl Şubat Ayı Hızır ayıdır ve üç gün oruç tutulur. Canlar Hızır lokmalarını paylaşırlar. Üç akşam Hızır Muhabbetleri yapılır ve ardından Hızır Cem’i yapılır.
 
17 Şubat 2019 tarihinde saat 1:00pm’de Dernek adresimizde lokmalarımızı paylaşmak, gönüllerimizi ve muhabbetlerimizi birlemek için gelin Canlar bir olalım.
 
Hastalarına şifa, dertlerine deva, sağlık, huzur, mutluluk için sevgi, barış, kardeşlik ve dostluk adına isteyen canlarımız lokmalarını getirebilirler.
 
Tüm canları ve dostlarımızı HIZIR CEM’imize davet ediyoruz. 
 
KANADA ALEVİ KÜLTÜR MERKEZİ ve CEMEVİ
 

TAZİYE

 
Rabia ULUTAŞ'ın eşi, Hasan ULUTAŞ'ın babası, Nilüfer ULUTAŞ'ın kayınbabası Şükrü ULUTAŞ Hakk'a yürümüştür. Ailesi 24 Ocak 2018 (yarın) akşam saat 5'ten sonra taziyeleri KANADA ALEVİ CEMEVİ'nde kabul edecektir.
 
Hakk'a yürüyen canımızın devri daim ola, yeri gönüllerde kaim ola, döngüsü ışıklara ola.
 
Saygılarımızla,
 
KANADA ALEVİ KÜLTÜR MERKEZİ - CEMEVİ
 

Taziye

doganvural

 

 

 

 

Değerli canlar,

Bugün Hakka yürüyen, kıymetli büyüğümüz Doğan VURAL abimizin taziye kabulü yarın (27 Kasım) yine iş günü olması, yerimizin küçük olması ve daha önemlisi otopark sorunumuzun olması sebebiyle, saat 2:00pm-9:00pm arasında DEMARCO FUNERAL HOME, 3725 Keele St, North York, ON M3J 1N4 adresinde devam edecektir.

Takdir edersiniz ki Doğan VURAL abimiz, yardım severliği ve alçak gönüllülüğü ile o kadar çok canın yüreğinde yer edinmiş ki derneğimiz dolup taşmakta. Bu sebeple, yapılan adres değişikliği konusunda anlayış gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Ayrıca, Doğan VURAL canımızın Hakka Uğurlama, Toprağa Sırlanma Hizmeti; 28 Kasım 2018 Çarşamba günü, saat 1:00pm’de 13076 Leslie St. Richmond Hill L4E 1A2 adresindeki Richmond Hill Islamic Center Mezarlığında yapılacaktır.

Saygılarımızla,

KANADA ALEVİ KÜLTÜR MERKEZİ ve CEM EVİ

 

Taziye

Değerli canlar,

Çok kıymetli büyüğümüz Doğan VURAL bu sabah Hakk'a yürümüştür. 26 Kasım 2018 Pazartesi günü yani bugün saat 5:00 ve 9:00 arası ailesi ve yakınları derneğimizde taziyeleri kabul edeceklerdir.

ÖNEMLİ NOT: Hafta içi olması ve derneğimizin olduğu plazadaki park sorunundan dolayı taziye için gelecek canlarımızın, saat 5:00'ten sonra gelmelerini ve araçlarını derneğimizin karşısındaki 'International Union of Painters & Allied Trades" otoparkına bırakmalarını önemle rica ederiz.

Saygılarımızla,

Kanada Alevi Kültür Merkezi

 

Eliana Di Biase derneğimizi ziyaret etti

dibiase s

 Değerli Canlar,

14 Ekim 2018 Pazar günü, VAUGHAN Bölgesi Belediye Meclis Üyesi Adayı Sayın Eliana Dİ BİASE ile kıymetli eşi Sayın Michael Dİ BİASE adresimize gelerek hem “Canadian Alevi Cultural Center” hem de “North American Alevi Charity” kurumlarımızı ziyaret ettiler.

Bu vesile ile bazı taleplerimizi kendilerine iletme fırsatı bulduk ve son derece keyifli ve verimli bir sohbet yaptık.

Kıymet verip bizleri ziyaret ettikleri için kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz.

Ayrıca, her zaman destekçileri olacağımıza inanıyor ve dostluğumuzun artarak devam edeceğini umuyoruz.

Saygılarımızla,

CANADIAN ALEVI CULTURAL CENTER
NORTH AMERICAN ALEVI CHARITY 


 Dear Members,

On Monday October 14th 2018, Local and Regional Councillor Candidate for Vaughan Ms. Eliana Di Biase and her husband former Mayor Michael Di Biase visited our "Canadian Alevi Culture Centre" and North American Alevi Charity.

We had a very pleasant meeting where we had the opportunity to discuss our needs as a community.

We would like to thank them and express our gratitude for taking the time to visit us.

Furthermore, we believe in the continuous support we can provide to them and hope to build on our partnership.

Best Regards,

CANADIAN ALEVI CULTURAL CENTER
NORTH AMERICAN ALEVI CHARITY