Kaybedecek bir şeyi olmayan insandan korkulur.
Goethe

2 Temmuz'u Unutmamak

2 Temmuz'da ölenleri anmak demek onları hatırlamaktan ibaret değildir. 2 Temmuz katliamını unutmamak içimizin bir kez daha kanaması da değildir. Unutmamak, "bir daha asla yaşanmasın" diyedir. Unutmamak yeni katliamları engellemenin en temel kanunudur. 2 Temmuz'u unutmamak, eşitlikçi, özgürlükçü, barış içinde yaşadığımız bir ülkeyi kurmamız gerektiğini akıllardan çıkartmamak içindir. Unutmamak örgütlenmektir. Gericiliği de faşismi de yenecek, katliamları aydınlatacak tek gücün halkın örgütlü gücü olduğuna inanmaktır. Çünkü her unuttuğumuzda, bu gerçekleri bizlere başka katliamlarla hatırlatacaklardır.

 * Halkevleri duvar gazetesinden alınmıştır.

 

İngilizce, Türkçe, Almanca, Halk oyunları ve Semah Kursları

Yeterli sayıda katılım sağlanırsa Kültür Merkezimizde İngilizce, Türkçe, Almanca, Halk oyunları ve Semah kursları verilecektir. İlgilenenlerin isimlerini, telefon numaralarını, yaşlarını ve katılmak istedikleri kursu Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresine emaille bildirmeleri veya hafta sonu derneğe gelerek listeye kayıt olmaları gerekmektedir. Katılanların sayısı, yaşları ve seviyelerine göre kurs çalışmaları düzenlenecektir.

Saygılar,

Kanada Alevi Kültür Merkezi
Yönetim Kurulu
 

Web Sitemizin Yeni Görünümü

Sitemize yeni eklenen ve eklenecek olan fotograf ve videoları görebilmek için sağ üst köşedeki 'Üye Girişi' kısmından üye olmanız gerekmektedir. Bir kere üye olup, üyeliğinizi aktif hale getirdiğinizde Menü kısmında 'Multimedya' seçeneği ulaşılabilir hale gelecektir.

Sitemize üyelik hiçbir şekilde ücretli değildir.

Geçmiş etkinliklerimizde çekilmiş, bu sitede yayınlanmaya uygun fotoğrafları lütfen bize ulaştırmaya çalışın. Sitemizin içeriğinin zenginleşmesinde sizinde katkınız olsun.

Saygılar,