En güzel öğüt örnek olmaktır.
Malcolm X

DAYANIŞMA ÇAĞRIMIZDIR

 
CUMARTESİ ANNELERİ 700 HAFTADIR AYNI YERDE!
 
Türkiye’de güvenlik güçlerince gözaltına alındıktan sonra varlığı inkar edilen ve kendilerinden bir daha haber alınamayan insanların aileleri ile onları destekleyen insan hakları savunucuları, “Kayıplarımızı istiyoruz!” diyerek barışçıl bir direniş başlattılar. Her cumartesi saat 12.00 de İstanbul’un en işlek yeri olan Galatasaray Meydanı’nda yüzlerce kaybın fotoğrafını taşıyarak hakikat ve adalet talep eden seslerini yükselttiler.Türkiyenin en uzun erimli barışçıl protestosuna dönüşen cumartesi buluşmaları 25 Ağustos 2018 tarihinde 700. haftasına girecek. Cumartesi Anneleri 700 haftadır kayıplarını ve adaleti arıyor olacaklar.
Onların her cumartesi Galatasaray’dan yükselen “Adaletsizliği kanıksamak da adaletsizliği üretmek kadar utanç vericidir; kanıksama ve susma!” çağrısı herkesedir.
Sizi, dünyanın neresinde olursanız olun bulunduğunuz yerde 25 Ağustos 2018 Cumartesi günü kayıplarımızın fotoğrafını taşıyarak, Cumartesi Anneleri’nin “Hakikat ve Adalet” talebine destek olmaya çağırıyoruz.
 
İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi
Gözaltında Kayıplara Karşı Komisyon 
 
Eylem Tarihi: 25.Agustos 2018 Cumartesi
Eylem Yeri: TC konsolosluk 
10 Lower Spadina Ave
Toronto ON M5V 2Z2
Canada
 
Eylem Saati: 12.00-14.00