Bir ülkedeki atasözlerinin bolluğu, o ülkede ataların yaptığı hataların bolluğuna işaret eder.
Metin Üstündağ

Ziyaretçi Defteri - Eski Mesajlar - 2007

Bu bölümde 2007 yıllında bırakılan ziyaretçi mesajlarını okuyabilirsiniz.
Diğer yıllarda bırakılan mesajlar için lütfen İletişim / Ziyaretçi Defteri - Oku bölümünden istediğiniz yılı seçiniz.

 
bektaş elhan
elhanbektas@hotmail.com
istanbul
Türkiye
2007-12-27
Merhabalar ben sitenizi ziyaret ediyorum fakat etkinliklerinize bakıyorum 2008 le ilğili çalışmalarınızı göremiyorum. Dernek faliyeti devam etmiyormu Oradaki tüm canlardan derneğimize gereken ilgiyi göstermesini rica ediyorum.
DESIM
seykek@yahoo.com
MAMEKIYE

2007-12-26
MERHABA

Bir araya gelip kulturunuzu ,inanciniz devam ettirmek icin yaptiginiz cabadan dolayi kutlarim ,bu arada alevilik hakinda bu gune kadar bize dayatilan ve anlatilalarin hepsi gercek disi bunu Sn Erdogan CINAR in yazdigi kiatapalari okuyunca ,daha oncedende boslukta duran cevaplanamayan sorularimada cevap bularak gercek aleviligi (KIZILBASLIGI) ogrendim siz alevi canlarada israrla bu kitaplari tavsiye ederim. iyi okumalar.
ATAG
alevitentum@yahoo.de
Stuttgart
germany
2007-11-29
Alevi Toplumu Alevitische Gemeinde ATAG e. V. Dayanışma Etkinliği düzenledi.

Alevi Toplumu Alevitische Gemeinde ATAG e. V. Dayanışma Etkinliği düzenledi. Stuttgart’ta gerçeklesen etkinlik beklenenin üzerinden ilgi ve büyük bir coşku ile gerçekleşti. Moderatörlüğünü Neriman Çatuk’un yaptığı etkinlik saygı durusu ile başladı. Etkinlik Alevi inancına uygun olarak Hüseyin Temiz dedenin okuduğu Gülbank ile devam etti. Gülbanktan sonra kısa bir konuşma yapan Hüseyin Temiz dede, Alevi inancının tarihi gelişim sürecini anlattı.
Etkinlikte sahne alan Grup Munzur Bawa deyişleri ve türküleri ile etkinliğe coşku kattı.
Etkinliğin ilerleyen bölümlerinde ATAG’ın üyelerinden Annet Stellzer, neden ATAG’a üye olduğunu ve neden Alevi inancını benimsediğini anlattı. Annet Stellzer konuşmasında şunları dile getirdi. “Uzun zamandır dinler ve inançlar hakkında araştırmalar yapıyorum. Bu araştırmalarım sonucu Alevilik inancı ile tanıştım. İyi ki de tanışmışım. Alevilik, benim çelişkilerime çözüm getirdi. İçsel boşluğumu doldurdu. Bir bütün halinde Alevilik inancı benim yaşamımı daha anlamlı yaşamamı sağlıyor. ATAG yöneticilerine hepinizin huzurunda çok çok teşekkür ediyorum. Hayatimin bundan sonraki döneminde tek amacım; Alevilik inancının daha geniş kitlelerce tanınmasına katkıda bulunmaktır“.
Kenan Batman’ın müthiş sahnesi ile devam eden etkinliğin son bölümünde Remzi Kaptan da kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında çeşitli konulara değinen Kaptan, ATAG kurumunun neden kurulduğunu ve işlevini anlattı. Remzi Kaptan konuşmasında şunları belirtti: “ATAG üç tane ana nedenden dolayı kuruldu. ATAG’ın öncelikli kurulma nedeni, Alevi gençliğinin inançlarını doğru şekilde kavramalarına katkı sunmaktır. İkinci ana neden; yasaklı olan Alevi inancının anayasal güvenceye alınmasına çalışmak ve üçüncü nedende Aleviliğin insanlıkla buluşmasına katkı sağlamaktır. Bütün bu önemli nedenlerden dolayı ATAG kurulmuş ve kuruluş amacına uygun olarak da çalışmalarına devam etmektedir. Şu an itibariyle yönetim kurulunda bulunan üç tane genç üniversitede din bilimleri alanında eğitim almaktadır. Bir yandan canla başla kurum çalışmalarına katkı sağlanırken, diğer yanda bütün olumsuzluklara rağmen eğitimler devam etmektedir. Amaçlanan bu tür gençliğin çoğalmasıdır. Biraz önce konuşan ATAG üyesi Annet örneğinde olduğu gibi, Aleviliği insanlıkla buluşturma noktasındaki çalışmalarımız yavaş da olsa sonuçlarını veriyor. Demek ki doğru yoldayız. Bundan böylede doğru bildiğimiz yolda yürümeye devam edeceğiz.
Alevilik hakkında bir çok kafa karıştırıcı tanım var. Bu tanımlamalara itibar etmeyeceğiz. Alevilik, Hak Muhammed Ali yoludur. Alevilik, asırların imbiğinden süzülüp gelen bir değerler manzumesidir. Alevilik, sadece belli bir toplum için değil, bütün insanlık içindir. Basit kalıplara sığmayacak kadar büyüktür. Bu değerin insanlıkla buluşması gerekiyor. Yapmaya çalıştığımız ve yapılması gereken budur. Dar tartışmaların, basit çıkarların cephesinde olmayacağız. Hz. Ali’ye bağlılığımız ve sevgimiz sonsuzdur“.
Remzi Kaptan’dan sonra sahne alan bağlama hocası Serkan Ateş ve öğrencisi Fırat, çaldıkları ezgilerle etkinlikte bulunanlara büyülü anlar yaşattılar. Etkinlik, coşkulu bir şekilde oynanan halaylarla son buldu.
www.alevitentum.de
baccara263
baccara263@hotmail.com
kayseri
türkiye
2007-11-26
www.anadoluerenleri.com

Kayseri Hacı Bektaşi Veli Kültürünü Araştırma Yaşatma ve Dayanışma Derneği ve Vakfı Resmi sitesidir.
desteklerinizi bekliyoruz...
dogan aksu
dogan_34_istanbul@hotmail.de

Almanya
2007-11-25
Kanada gibi dünyanin bir ucunda alevileri alevi derneginde bir cati altinda toplamayi basardiginiz icin sizleri kutlarim. Basarilarinizin devam etmesini diliyor ve saygilar sunuyorum.
bektaş elhan
elhanbektas@hotmail.com
istanbul

2007-11-25
merhabalar ben zaman zaman sitenizi ziyaret ediyorum dileğim daha güzel çalışmalar yapmanız emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler
ESRA
brunettebomb35@hotmail.com
İZMİR
TÜRKİYE
2007-11-01
YA ALİ!!!
Alim gelir diye karşı giderler
Alinin düldülün binde göreyim
Bindiği düldülün mehdin ederler
Alinin düldülün binde göreyim

Ayağına altın nallar çaktırmış
Gözlerine yeşil sürme çektirmiş
Üzengisin cevahirden yaptırmış
Alinin düldülün binde göreyim

Kuduretten gem vurulmuş başına
lezzet vermiş dudağına dişine
bir nur doğmuş eğerinin başına
Alinin düldülün binde göreyim

Üstüne binersen yükseğe basar
bir dizgin eylesen yel gibi eser
Nice kafirlerin kellesin keser
Alinin düldülün binde göreyim

Pirsultan abdalım dengi bulunmaz
Bin konaklık yere gitse yorulmaz
Kısmet olsa havalarda görünmez
Alinin düldülün binde göreyim
yasartan
yasartan@hotmail.de
Geislingen
almanya
2007-10-30
basarilarinizin devamini dileriz...
www.yasartan.de
bektaş elhan
elhanbektas
istanbul
türkiye
2007-10-27
Merhaba ana yurdumuzdan uzuklarda kimliğimizi korumak ve yaşatmak için emek veren tüm canlara sonsuz sayğılar sunarım. Ben grafik tasarımla ilğileniyorum bu, konuda yardımcı olacağım bir durum olursa yardıma hazırım.
Mehmet Aktaş
boran6058@hotmail.comi
istanbul
Türkiye
2007-09-30
Bahar aşk mevsimidirya
işte bizim aşkımızda bu mevside başladı
hançer sırtı kadar keskin soğuk
çukurova pamuğu kadar nazlı narin
bir gül fışkırdı topraktan yeryüzüne
bakmalara kıyamadığım
öpmelere doyamadığım
kimi zaman içimi acıtan
işte bu bizim aşkımızın dikenli gülü
aşkımız gibi acı tatlı hıçın isyankar


Mehmet Aktaş
boran6058@hotmail.com
istanbul
Türkiye
2007-09-30
SEN AŞK ŞİİRİ YAZAMAZSIN HASAN HÜSEYİN
ÇÜNKİ ŞİİR AŞKTAN ÖNCE GELİR SENDE
OYSA ŞİİR ÖNÜNDE GİTMELİDİR HERŞEYİN

SEN AŞK ŞİİRİ YAZAMAZSIN HASAN HÜSEYİN
ÇÜNKİ AŞK
KAVGANIN İÇİNDEDİR
ÇÜNKİ SEN İÇİNDESİN KAVGANIN
HASAN HÜSEYİN KORKMAZGİL
Mehmet Aktaş
boran6058@hotmail.com
İstanbul
Türkiye
2007-09-27
Vurulduk
yandık yakıldık
ılgıt ılgıt aktı kanlar bedenden
böğüre böğüre koştu köpekler
üşüştü kargalar kan göllerine
öldük
dirildik
yine öldük
yine dirildik
çünki biz hepimiz birer PİR SULTAN İDİK

Mehmet Aktaş
Mehmet Aktaş
boran6058@hotmail.com
İstanbul
Türkiye
2007-09-27
Daha düne kadar gizli şekilde yaptığımız cemimizi Artık dünyanın öbür ucunda özgürce korkmadan sinmeden
yapabilen ve bu uğurda emeği geçen tüm yürekli canlara kucak dolusu selamlar.
bu yolda kimileri bedelini derileri yüzülerek,darağaçlarında binlerce kez ölerek,yakılarak,katledilerek ödediler.
Onların anıları önünde saygıla eğiliyor
Mücadeleleri mücadelemiz şiarıyla Tüm canları PİR SULTANIN AŞKIYLA O güzel yüreklerindeki ışığın hiç sönmemesini diliyorum.
Ali ÜnLÜçay ZaFe Oglu

STraSbourG
FraNsa
2007-09-02
Tum KanaDAdaki Alevi CanlaRa Saygi vE Sevgimi ileTerek Sizleri tEbRik Ediyor Dayanisima Ve çalisMalaRinizDa uStun BaSarilar DileRim Dayim Oglu MusTaFa unLuçAya çAlisMalaRinda UsTun baSaRilar DiliyoRum.Daimi olmaNizi TemEn EdeRIm SayGilaR..
Mesut ORHAN
mesuto@gmail.com
Vancouver
Canada
2007-08-24
Merhaba Dostlar,
Toronto da alevi kulturunu yasatmak icin yaptiginiz calismalar cok guzel.
Herkesi katkilarindan dolayi kutluyorum.
Saglicakla...
Mustafa Karabenli
mustafa_karabenli@web.de
Berlin
Almanya
2007-08-05
Bir Pazarcikli olarak, Berlin'den hepinizi Hak-Muahammed-Ali sevgisiyle selamliyorum!

Canlar, sayfaniza tesadüfen ulastim. Cemevi icin yer satinalma kampanyanizi cok güzel buldum. Özellikle de bizim Pazarcik'lilarin katilimi cok iyi. Sadece akrabalarim (Ali Kizarmis ve Tural Kizarmis)ve bizim köylüler (Osmandede)disinda bir cok tanidik isimler var. Toronto'da yasayan ve Anadolu'nun diger bölgelerinden gelen Alevi Canlarin da ayni duyarliligi göstermesi, tabiki cok daha güzel olur.

Berlinde, herseyiyle kendimize ait bir cemevimiz var. Yillar önce üyelerin dayanismasiyla satin alindi, restore edildi ve ek bina yapildi (Önce bir Kilise'ydi). Ama burada sizin oradakinin tersine Pazarcik'lilarin katilim orani maalesef az.

Yeni yerinize insallah en kisa zamanda kavusursunuz.
Hizir yardimciniz olsun canlar!
Mesut Sariyar
hubyar@hubyarlilar.org
istanbul
Turkiye
2007-07-17
Neden mi CHP ?

CUMHUR BİZ OLUYORSAK, CUMHURİYETTE BİZİMSE! ŞEREFİMİZ, " SAHİP ÇIKMAKTIR..!”

Değerli dostlar, sizlerinde bildiği gibi 22 Temmuz günü sandığa gidiyoruz, peki giderken hangi bilinç ile gidiyoruz hiç düşündünüz mü?


AKP hükümeti ile öyle bir süreç yaşıyoruz ki gerçekten bugüne kadar eşi benzeri görülmedi! Kızılay meydanlarında hükümet protesto edilmedi, Çağlayan Meydanında aşırı islamcılar boy göstermedi, türban sorunu çözülmemesine rağmen türban sorununu daha önceki hükümetlerde sık sık mitinglerle dile getirenler ve ortalığı savaş alanına çevirenler bu hükümet döneminde boy göstermedi, hizbullahçılara yapılan operasyonlarda % 80 düşüş oldu. İslamcı cemaatlere karşı bu dönemde sessiz kalındı ve güçlerini faaliyetlerini büyütmeye alttan alttan devam ettiler. Diyanet bütçesine ayrılan bütçe Turizm, Kültür, Spor, Tarım ve aklıma şu anda gelmeyen bakanlıkların toplamına ayrılan bütçeden daha fazla oldu, bu hükümet Diyanet'in bütçesini tam % 500 arttırdı ve 1.7 KATRİLYON a ulaşmasını sağladı! Peki neden hiç düşündünüz mü?


Geriye baktığımızda bu dönemde neler yaşadık ve yaşıyoruz isterseniz hep beraber bakalım;


Türküm demek suç oldu.

Laikim demek suç oldu.

Atatürkçüyüm demek de suç oldu.

Ulusalcı ve Milliyetçi olmak ayıplandı, suçmuş gibi gösterildi!

Askeri organlarımız ilk defa bu hükümet döneminde böylesine sindirilmeye çalışıldı.

Şehit olanların bile konuşulamadığı bir ortam yaratıldı. Hükümetimiz alınganlık gösterdi medyadaki boy boy şehit haberlerine! Sanki daha önce yokmuydu şehit dediler..

Şehitlerimizden “kelle”, Çocuk katili Öcalan'dan ‘Sayın' diye söz edende bu hükümet oldu..!

4.5 yıldır ulusalcıları ve milliyetçileri eleştiren AKP hükümeti, seçim mitinglerinde ulusalcılık ve milliyetçilik sözlerini ağızlarından eksik etmiyorlar!

Seçim barajını % 10 dan aşağı indirmeyip yeni bir seçime giden ve kendini de en demokrat hükümet ilan eden hükümet yine bu hükümettir.

Tartışamıyoruz, Tartışamıyorlar! Çünkü bu hükümet medyayı da susturdu, yargıyı da susturdu, kamuyu da susturdu, yargıya ilk kurşun da bu hükümet döneminde sıkıldı.

İlk defa bir dindar cumhurbaşkanı arayışları bu hükümet ile başlatıldı, öncekiler dinsizmiydi?

Yargının verdiği bir karara yine tepki veren ve “Anayasaya kurşun sıkılmılştır” diyen de bu hükümettir..!

İlk defa alt kimlik üst kimlik tartışmaları bu hükümet ile tartışmaya açıldı.

Tarihin en büyük kadrolaşmasını bu hükümet ile yaşadık.. Bırakın siyasi dostlukları, cemaat ilişkilerine dayanan bir kadrolaşma...

Tuncay Özkan gibi Cumhuriyet'i özümsemiş bir kişiye açılmış 390 davası olan bir hükümet ile karşı karşıyayız!

İlk defa karikatürcülere tazminat davası açabilecek kadar Demokrat olan bir hükümet ile karşı karşıyayız.!

Meclisinde 200 milletvekili hakkında yolsuzluk dosyası olan ama Dokunulmazlık zırhı olduğu için dokunulamayan Dünya üzerinde eşi görülmemiş tek meclis yine bu meclis değil midir?

Dün Amerikada oğlunun üniversitede burslarla okuyabildiğini söyleyen bir başbakan, bugün aynı evladın babasıdır, fakat bir fark vardır, artık o çocuk 2.5 MİLYON YTL ye gemi satın almaktadır! Evine ekmek parası kazanamayan bu üniversiteli çocuk bu parayı bu kadar kısa sürede nasıl kazandı hiç düşündünüz mü?

Yabancı sermaye gelecek dediler, göz boyadılar. Yabancı sermaye geldi de taş üstüne bir taş daha mı koydu? Elbette hayır! Sadece bizim şirketlerimizi satın aldılar, daha doğrusu hediye ettik!!! Kar marjı en iyi olan, en çok kazanan, devletten hiçbir kredi çekme ihtiyacı olmayan güzel şirketlerimiz, vergi rekortmeni olan şirketlerimiz yabancılara peşkeş çekildi!! Yabancılar yeni fabrikalar kurmadılar!! İstihdama da bir katkıları olmadı!

Barzani, Talabani, Ermeni Patriği, Ermeni Hükümeti, ABD, Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler, Kuzey Kıbrıs Rum Yönetimi, Irak, İran, Yunanistan.. hepsi AKP ye bu süreçte destek verdi, peki neden hiç düşündünüz mü?

Peki bir vatandaş olarak ne yapabilirsiniz? Bu metni tüm insanlara gönderin ve bir nebzede olsa katkıda bulunun...

Barajı geçemeyecek olan partilere oy VERMEYİN, VERDİRMEYİN! Barajı geçemeyecek olan partilere ve adaylara verilen her oy AKP nin sandalye sayısına bir katkı anlamına gelmektedir.

Atatürk'e bir borcumuz var; Bu Cumhuriyete sahip çıkmak, göz bebeğimiz gibi korumak!

Baykal'a oy vermem diyenler size sesleniyorum! Terazinin bir tarafına Deniz Baykal'ı diğer tarafına da Tayip Erdoğan'ı koyun, elinizi de vicdanınıza koyun...

Alevisiyle ve Sünnisiyle etnik köken ayırt etmeksizin, parti gözetmeksizin! Nereye ait olursanız olun, sadece Cumhuriyet'e ve Vatan Bölünmezliğine sahip çıkma duygusunu içinde taşıyan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının görevi bu bilinç ile hareket etmektir. Yükümlüsünüz, Yükümlüyüz!

Ülkemiz bir korku filmi içerisindedir. Bize bu korkuyu yaşatanları sandığa korku dolu gözleriyle beraber gömmeye geliyoruz! Biz geliyoruz...


Sevgi ve Saygılarımla.

Mesut SARIYAR | www.Hubyarlilar.Org Site Yöneticisi |Aşağıdaki rakamlar NTV'de yayınlanan bir haber programdan alıntıdır, lütfen gerçekleri iyi okuyun!

Türkiye'de kaç okul var? 67 bin...

Kaç hastane var? 1220...

Kaç sağlık ocağı var: 6 bin 300...

Peki kaç cami var? 85 bin...

Her 60 bin kişiye 1 hastane düşerken, 350 kişiye 1 cami düşüyor.

Peki kaç kilise var? 270...

Kaç cemevi var? 100.

Türkiye'de kaç doktor var? 77 bin...

Peki kaç din görevlisi var? 90 bin...

Türkiye'de her 900 kişiye bir doktor düşerken, her 780 kişiye bir din görevlisi düşüyor.

Eğitim-Sen'e göre Türkiye'nin 200 bin öğretmen açığı var.

Türkiye'de kaç kütüphane var? 1435...

Almanya'da kaç kütüphane var? 11 bin...

Türkiye'nin kaç kentinde devlet tiyatrosu var? 13...

Kaç kentte kuran kursu var? 81...

Bu kursların toplam sayısı kaç? 3852...

Türkiye'de 1 opera derneği var; 11 bale, 10 heykel, 18 resim, 18 sinema, 38 tiyatro derneği var.

Peki kaç tane "cami yaptırma derneği" var? 35 bin...

İçişleri Bakanlığı'nın bütçesi ne kadar? 783 trilyon...

Ulaştırma Bakanlığı'nın? 678 trilyon...

Bayındırlık ve İskân Bakanlığı'nın? 677 trilyon...

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın? 632 trilyon...

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın? 280 trilyon...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın? 249 trilyon...

Çevre ve Orman Bakanlığı'nın? 404 trilyon...

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bütçesi ne kadar? 1.7 katrilyon...

8 bakanlığın bütçesi kadar...

22 üniversitenin toplam bütçesine denk...

Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesinin yıldan yıla büyümesine bakalım: 1997'de 66 trilyon.

1998'de 119...

1999'da 180...

2000'de 270...

2001'de 302...

2002'de 553...

2003'te 771...

2004'te 1 katrilyon...

2005'te 1 katrilyon...

2006'da 1,3 katrilyon...

2007'de 1.7 katrilyon...


Kaynak: http://www.hubyarlilar.org/forum/forum_posts.asp?TID=2293
Ali
boran_1982_A@hotmail.com
İstanbul
Türkiye
2007-07-15
tüm canlara selam, sizlere bir türkü göndermek istedim. kendim açldım kendim söledim.
http://www.youtube.com/watch?v=XZLJKAXt0wA
ümit aktaş
umit_k45@hotmail.com
istanbul
türkiye
2007-06-09
merhabalar. ben istanbuldan ümit aktaş, bu yaz üniversitenin yapı tasarım bölümünden mezun oluyorum ve 2007 ekim-kasım da kanada'ya eğitim amaçlı gelmek istiyorum.bir alevi genci olarak kanada da yasayan dostların bilgi tecrübe ve desteklerini bekliyorum. bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.(umit_k45@hotmail.com)
DERSIMSPOR GECESI
dersimspor@web.de
duisburg dersim
kurdisdan
2007-05-20
DERSIMSPOR GECESI

Program:
-Haluk Levent
-Grup Munzur
-Simge
-Domane Dersim
-Grup Dostsevenler
-Yusuf Turan
-Jazzplya
-Dj ZaZa www.djzaza.de

Tahri: 01.06.2007
Yer: Orkide Eventhalle
Thyssenstr.93
46535 Dinslaken
Giris: 12€uro
Aksam Kasasi: 15€uro

Info www.Fcdersimspor.de
koray
zulcenah_koray@hotmail.com
GAZIANTEP
TÜRKİYE
2007-05-18
Sevgili canlar Alevilik yolunu ve erkanini tanitan yeni bir site acildi adi
www.zulcenah.net
Bu sitede Alevilik adina yazilan bircok bilgi ile içerisinde var olan forum
ve haber menüsüne yazilar ve haberler ekleye bilirsiniz.Ayrica sitemizde var
olan videolar bölümünden video izleye bilir ekleye bilirsiniz ve canlar
sitemizde deyis türkü yayını yapan birde radyo bulunmaktadir.

Wep sitemizin görüş kapsamı.yayın cızgisi LAİK,ATATÜRKCÜ ve CUMHURİYETCİ düşün ceye sahiptir,DİL DİN,IRK ayrımı yapılmaz


SİTEMİZDE ÜYELİK TAMAMEN ÜCRETSİZDİR..
Yeni kurulduk ve sizin desteginizle yasamayi bekliyoruz.
Saygilarimla….

Radyo zulcenah sunucusu ve www.zulcenah.net haber editörü:koray

koray@zulcenah.net

zulcenah_koray@hotmail.comUNUTMA SEN YOKSAN BIR EKSİGİZ :))

G.Emre YILDIZ
gürselemre@hotmail.com
ANKARA
TÜRKİYE
2007-05-16
MERHABALAR.BÜTÜN CANLARA SELAM OLSUN. GURBET ELDE KÜLTÜRÜMÜZÜN YAŞATILMASI, TANITILMASI VE YAYGINLAŞTIRILMASI DİĞER YANDAN BÜTÜN CANLARIN KENDİNİ GURBETTE YALNIZ HİSSETMEMESİ, BİRLİK VE BERABERLİĞİN GÜÇLENDİRİLMESİ GERÇEKTEN ÇOK MUTLU EDİCİ. KANADA ALEVİ KÜLTÜR MERKEZİNİN AÇILMASINDA YARDIMI BULUNAN HERKESE SELAM OLSUN. SEVGİLER.....
Can
teslimbaba@hotmail.de
Teslim Abdal
Türkiye
2007-04-28
Teslim Abdal diyarindan Kanadada yasayan Alevi Canlara selamlar gelin canlar bir olalim www.saripolatkoyu.de.vu
duygu özcan
duyguozcan23@hotmail.com
istanbul
türkiye
2007-04-28
Öncelikle tüm canlara selamlar olsun. Sitenizi yeni gördüm çok beğendim yeni acılacak Kanada Alevi Kültür Derneği'nin hepinize hayırlı uğurlu olması dileğiyle.Emeği gecen herkesin ellerine sağlık.Hoşçakalın
BEKTAŞ

İSTANBUL
TÜRKİYE
2007-04-16
Sevgili canlar öncelikle hepinize merhabalar.

Tarih boyunca Alevilik inancı hep gizli yapılmaya zorlandı, hep işkencelere, yakıp yıkmalara boyun eğmeden bu günlere geldi.
Bu günlere gelene kadar çok canlar verdik bu uğurda.
Bir Sivas, Maraş, Çorum, Gazi bu günü aydınlatan saldırıların bir kaçı.
Eğer bu gün Alevilik üzerinde bir ışık varsa bu ışık yukarda saydığım olaylarda can veren canlarımızın yakmaya çalıştığı ışıktır.

Son yıllarda gelişen teknolojiyle birlikte Alevilikte sanal alemde yerini almıştır.
Bir çok site var Alevilik ve Bektaşilik üzerine ama biz fark yaratmak için yola çıktık.
Bu farkı hep birlikte yaratalım.Hep birlikte Sivas'ta, Gazi'de, Maraş'ta, Çorum'da, Dersim'de yanan ışığı daha parlak yapalım.
Etnik kökensiz, insan temelinde Alevilik ve Bektaşilik için sizleri www.alevicanlar.org Alevi-Bektaşi forumumuzda bekliyoruz canlar.

Saygı ve Sevgilerimizle...

www.alevicanlar.org Alevi-Bektaşi forum yönetimi.
EYLEM YILMAZ
eylama_62@hotmail.com
MERSİN
TÜRKİYE
2007-04-14
MERHABA CANLAR SİZDEN BİR KONUDA BİLGİ ALMAK İSTİYORUM BEN İNÜVERSİTE EĞİTİMİMİ TAMAMLADIM FAKAT ÜLKEMİZDE FAKÜLTE BİTİRMEK HİÇ BİRŞEY İFADE ETMİYOR DİL EĞİTİMİ YÜKSEK LİSANS VS.GİBİ BİR SÜRÜ EK DONANIM GEREKİYOR İŞ BULABİLMEK İÇİN. OKULU BİTİĞİNDEN BERİ İŞSİZİM KENDİMİ EĞİTECEK MADDİ OLANAKLARIM YOK BEN KANADA DA ÇOCUKLARINA BAKICI ANNE ALAN AİLELER VARMI ÖZELLİKLE TÜRK BAKICI İSTEYEN BU ŞEKİLDE HEM DİL ÖĞRENİR HEMDE LİSANS EĞİTİMİMİ TAMAMLARIM BANA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM BU KONUDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ BENİM İÇİN ÖNEMLİ
aziz aydugan
azizaydugan@yahoo.com
Boston
usa
2007-04-08
Doslar gecen mart taki detli divanenin cem ev sohbet toplantisina katildik Bastondan 7-8 kisiidik sahsen ben cocuk lugumdam berli gormemistim cem deki bazi eksiklikleri yillarca kulturumuzu yasiyamadigimizdan kaynaklandigini dusunuyorum.Onun disinda hersey mukebeldi ozelikle samimi icden sicsk misafirperverlinize hayran kaldim AMERIKA kitasinda bir ilki basardiniz ozelikle detli divaniyi, dicle ve dernek calisanlarini ve tum emegi gecen herkesi yurekten kutlar basarilarinizin devamini dilerim.ALLAH,MUHAMED,ALI yardimciniz olsun.hrekese selamlar,DOSCAKALIN
haydar
toni30berlin@hotmail.de
berlin
almanya
2007-04-01
kanada alevi kültür derneginin kanadanin toronto sehirinde almis oldugu cemevi ni candan kutluyorum ve basarilar diliyorum tüm amerika kitasi tek olan toronto cemevi tüm alevi insanina kutlu olsun ve kanada toplumunada hayirli olsun onlarda kanada da acilan cemevinden dolayi hizira biraz daha yaklasmis oldular
ERSOY AKSEVI
aksevi@gmx.de
pforzheim
almanya
2007-03-29
merhaba canlar
uzak diyarlarda gönül birligi icinde olan ve bu konuda emeklerini esirgemeyen bütün canlara
merhabalar olsun..
almanyadan,pforzheim alevi kultur merkezinden
merhabalar olsun binlerce.....
yolunuz yolsuza ugramasin
calismalarinizi gonulden destekliyoruz
dostca kalin
pforzheim alevi kultur merkezi adina
sekreter :ersoy aksevi
Gulbahar AKDENIZ
kadinkolu@kanadaalevi.com
Toronto
Kanada
2007-03-06
8 Mart 1857’de New York’ta tekstil sektorunde cok agir sartlar altında calisan kadinlarin ayaklanmasiyla baslayan, 1977’de Birlesmis Milletler Genel kurulu tarafindan resmiyet kazanan 8 Mart Dunya Kadinlar Gunu, kadinlar açısından çok daha farkli bir gun gunumuzde. Kadin haklarinin kazanilmasinda, nerelerden baslandigini ve bugunlere nasil gelindiginin hatırlanması icinde ozel bir gun.
Bir cok gelismis ulkede kadin haklari çok ilerlemeler göstermiş olsada, genelde az gelismis ve gelişmekte olan ülkeler icinde kadın hakları ne yazıkki istenen seviyelerden oldukça uzakta. Dünya Kadınlar Günü dünya kadınları arasında da bir dayanışma ve deneyim değişimi günü. Dünya Kadınlar Günü kadın haklarının kazanılması, iyileştirilmesi ve bu konunun tekrar gündeme gelmesinde de önemli bir gün.

Dünya genelinde kadın haklarında son yıllarda meydana gelen artış dahi bir çok gerçeği değiştirebilecek nitelikte değildir. Dünyadaki en fakir insanların büyük bir çoğunluğu kadın, dünyadaki eğitim almamış insanların büyük çoğunluğu yine kadınlar. Kadınlar bugün bile dunya genelinde erkeklere göre %25 - 50 oranında daha az ücretle çalıştırılmaktadırlar.

Ne kadar acidir ki dadın haklarının kullanımı dunyanin her yerinde farkli bir dağılım gösteriyor. Gelismis ulkelerde kazanılan kadin haklarinin ve deneyimlerin,dunya sathına yayılması için yılda bir gün dahi olsa Dünya Kadınlar Gününun kutlanmasi bizim için ayrı bir önem taşıyor.

Bu özel günde daha duyarlı olup,başımızı dışarı çıkarıp, daha fazla gerçeklere bakalım. Olay sadece ulkelerin medeni kanunlarda yaptiklari bir takım değişikliklerle düzelmiyor. Değiştiremediğimiz bir cok toplumsal tabular ve gerçekler var maalesef.

Sağlıklı kuşakların yetişmesindeki en onemli factor kadının toplumda hak ettiği konumu bulmasıyla baslar. Dunya Kadinlar gunu kanımca hala hakettigi olcude kutlanilmasa da, kadinlarin karsilastiklari zorluklarin ve esitsizlikllerin su yuzune cikarilmasi, toplum tarafindan gormemezlikten gelinen sorunlarin dile getirilmesi ve hatta cozum yollari aranmasi acisindan onemli bir gun.

Dunyanin neresinde olursak olalim kadin oldugumuz
icin somuruluyoruz.Oyleyse neden birlikte mucadele
etmeyelim....


Kadının hak ettiği yerde olduğu, eşit olduğu, bilinç düzeyi yükselmiş bir toplumda kadinlarimizin saglikli nesiller yetiştirmesi dilegiyle sozlerimi Nazım Hikmet’in kadınlar icin yazdigi guzel bir siiriyle noktalamak istiyorum.


KADIN
Kimi der ki kadın
Uzun kış gecelerinde
Yatmak içindir.
Kimi der ki kadın yeşil bir
Harman yerinde dokuz zilli
Köçek gibi oynatmak içindir.
Kimi der ki ayalimdir.
Boynumda taşıdığım vebalimdir.
Kimi der ki hamur yoğuran
Ne o, ne bu, ne döşek, ne köçek, ne ayal, ne vebal
O benim kollarım bacaklarım.
Yavrum, anam, karım, kız kardeşim
Hayat arkadaşımdır.

Nazım Hikmet

Dunya Emekci Kadinlar Gunumuz Kutlu Olsun.
Gulbahar AKDENIZ
sedat yazar
sedatyazar@hotmail.com
istanbul
türkiye
2007-02-26
oncelikle bütün arkadaşlarıma slm ben kanada,da 6 sene kaldım ve arkadaşlarım hep sızlerden olmustu.en güzel günlerm sizlerle gectı,butun faalıyetlerlerınıze katılmıstım.pıknık,konserler,alevıspor macları gibi ve hepinizin dostluklarından çok memnun kaldım 4 ay once turkıye,ye dondum ve ıstanbul,da aıllemle bırlıkte yasıyorum.ve bundan sonrakı yasamınızda basarılarınızın devamını alevı kulturunuzu daıma yaşatmanızı en ıçten dıleklerimle temennı ederım.ayrıca ısmaıl akkus.bulent durgaç,mustafa komesogut.alı haydar,tayfun,ismet yükselir abım,mustafa fırat abime,velican atıcı abıme ve adını hatırlayamadıgım dıger arkadaslara cok slmlar.SEDAT YAZAR*KARTAL*ISTANBUL
cayan dogan
cayan-24@hotmail.com
erzıncan
türkıye
2007-02-24
yolumuz açık olsun
TAMER
TAMER.CIFTCI@CIBC.COM
TORONTO
KANADA
2007-02-09
BULENT, MERHABA.HIC TAHMIN ETMEZDIK DERNEGIN SITESINDE TURKIYEDEN AKRABALRDAN MESAJ ALACAGIMIZ. BU SITEYI KURANLARA BURADAN TESEKURLER VE BU BASARILARIN DEVAMINI DILERIM. SITE SUPER.GELISMELER GUZEL.
BULENT SENDE KENDINE IYI BAK, GORUSMEK UZERE. BURADAKI HERKESTEN TURKIYEYE/ EV HALKINA SELAMLAR. BANA ULASMAK ISTERSEN IS EMAIL ADRESINDEN ULASABILIRSIN. RESIMLERINI UFUK'TAN ALIYORUM ZATEN, GONDERMEYE DEVAM ET. TURKIYEDEKI F16 PILOT KUZENIMIN RESIMLERINE IS YERINDEKILERLE HERZAMAN ILGIYLE BAKIYORUZ. YAZIN KANADADA GORUSMEK DILEYIGLE.

TAMER
cuma ali koçak
cumaalikocak@ereglimedya.com
konya/ereğli
türkiye
2007-02-06
internette yaptığım bir araştırmada sitenize rast geldim. gerçekten çok seviyeli ve kaliteli bir site olmuş. emeği geçenlere ve kanada'daki bu oluşum içinde yer alanları tebrik ediyorum.
ali çinar
ylmaz_ylmaz@hotmail.com
tunceli
turkıye
2007-02-06
arkadaslar ben kanadaya iltica etmek istiyorum...bana yardımcı olacak arkadaslardan meal beklıyorum.. hascakalınnn canlar
bulent
batas_2001@yahoo.com
Balikesir
Turkiye
2007-02-03
dayim Kanada'da yasiyor ve dernekten turkiyeye geldiginde soz etmisti bana, ben de ona internette bir Kanada alevileri diye bir site gordugumu ve bu sitede turklerin ermeniler , kurtleri ve rumlari katlettigine dair haberler de yazdigini soyledim. O bizim dernekte kimse oyle birsey yazmaya musade vermez demisti, nihayet asil site buymus ve burada Turklugu asagilayici hicbir yazi gormuyorum, sukur, tam tersine Turklukle aleviligin bir oldugunu goruyorum. Dayim Ali Ciftci, tanirsiniz sanirim, Tir Soforu, saygilar selamlar, yegeni Bulentten. Bu arada o diger site halen online, kimlerin nesidir hicbilmiyorum dedi dayim o siteyi kuranlar. sizlerin bilgisi var mi boyle sizin adiniza konusan baska bir site oldugundan ?
yılmaz sahın
y_yilmaz12@hotmail.com
istanbul
turkıye
2007-01-15
özgürlük kokan dagların eteginde ellerınde seker torbaları,yürekleri sevda dolu gözleri umutla bakan,kürt çocugunun degisiylen ^^^CEJNAWE PİROZBE^^^^^
yılmaz sahin
y_yilmaz12@hotmail.com
istanbul
turkıye
2007-01-15
selam arkadaslar....kanada da ve dıger avrupada yasıyan alevı arkadaslarlan gorusmek,tanısmak ıstıyorum..adrsımden ulasabılırsınızzz....herkese coooooooooookk coooooooooookkkkk sevgıler...her sey gonlunuzce olsun....
djzaza
djzaza62@hotmail.de
dersim
kurdisdan
2007-01-10
DERSIMSPOR GECESI

20.01.2007 Salon 2000 Tannenstr.37 Oberhausen

Saat: 16:00

Sizler için,
-----------------------------------------------
Program:

KaWA
Müslüm Polat
Gule
TAnju
Agire Roje
Ercan
DJ ZaZa www.djzaza.de

www.fcdersimspor.de
yılmaz sahın
y_yilmaz12@hotmail.com
istanbul
turkuye
2007-01-09
butun canlara selam.sıtenıze ılk defa gırdım gercektende cok guzel ısler yaptıgınızı gordum..dunyanın bır ucunda elevı kardeslerımızın varlıgını bılmek ınsanı gelecege daır umutlandırıyor..bız turkıyedekı8 kardeslerınız bazı zorluklara,horgorulmelere,dıslanmalarada kalsak,(alevı oldugumuzdan oturu,ileri goruslu olmamızdan oturü,tum yasıyan halkların bır olduguna,esıtlıge,kardeslıge inandıgımızdan oturu)dahı yınede emınımkı sızden daha daha rahatızdır..en azından kendı ınsanlarımızın ıcınde,yabancısı olmadıgımız bır kulturun ıcınde yasam kavgası verıyoruz.ondan dolayı sızı bır defa daha taktır edıyorum..coooooooooook uzaklarda bu kulture hızmet ettıgınız ıcın o temız kalplerınıze,yureklerınıze,ellerınıze saglık dıyorum.ayrıca yetkılı kısıyede buradan bıse danısmak ıstıyorum ..yakın zamanda canadaya gelmeyı dusunuyorum.oradakı alevı kardeslerımlen gorusmek ıstıyorum..canadaya geldıgım zaman sızlerle ıltıbat kurabılırmıyız bunu ogrenmek ıstıyorum..cevabınızı beklıyorummm...butun canlara sevgıler...hoscakalın,sevgıylen nesylen kalın........
zülfikar
marasli1960@hotmail.com
bremen
almanya
2007-01-04
merhaba canlar kanadada cem evi aciyorsunuz ne kadar gururlandim bilemesiniz dahada cogalmasini cani gönülden arz ediyom herkese selam hosca ve dostca kalin tüm iyilikler sizin olsun saygilarimla