Kusursuz arkadaş arayan, dostluktan elini çeksin.
S. De Sacy

Kahvaltı ve Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını anma programı

denizler 2019

Kıymetli canlar,

Kanada Alevi Kültür Merkezi Kadın Kollarımızın düzenlediği "Pazar günü Aile Kahvaltımız" 12 Mayıs 2019 Pazar günü, saat 10:00am de Dernek adresimizde gerçekleşecektir.

Kahvaltı sonrasında, saat 1:00pm de Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idam edilmelerinin 47. Yılında anma programı yapılacaktır.

Ayrıca, 12 Mayıs 2019 tarihinin "Anneler Günü" olması vesilesiyle tüm annelerimizin Anneler Gününü kutluyor ve iki açıdan da önemli olan bu günde sizleri can can'a birlikte olmaya davet ediyoruz.

Lokma getirmek isteyen canlar getirebilirler.

Saygılarımızla,

KANADA ALEVİ KÜLTÜR MERKEZİ ve CEMEVİ

 

 

HIZIR CEMİ

 hizircemi
 
“Gelin Canlar Bir Olalım.”
 
Kıymetli Canlar,
Alevi inancına göre her yıl Şubat Ayı Hızır ayıdır ve üç gün oruç tutulur. Canlar Hızır lokmalarını paylaşırlar. Üç akşam Hızır Muhabbetleri yapılır ve ardından Hızır Cem’i yapılır.
 
17 Şubat 2019 tarihinde saat 1:00pm’de Dernek adresimizde lokmalarımızı paylaşmak, gönüllerimizi ve muhabbetlerimizi birlemek için gelin Canlar bir olalım.
 
Hastalarına şifa, dertlerine deva, sağlık, huzur, mutluluk için sevgi, barış, kardeşlik ve dostluk adına isteyen canlarımız lokmalarını getirebilirler.
 
Tüm canları ve dostlarımızı HIZIR CEM’imize davet ediyoruz. 
 
KANADA ALEVİ KÜLTÜR MERKEZİ ve CEMEVİ
 

TAZİYE

 
Rabia ULUTAŞ'ın eşi, Hasan ULUTAŞ'ın babası, Nilüfer ULUTAŞ'ın kayınbabası Şükrü ULUTAŞ Hakk'a yürümüştür. Ailesi 24 Ocak 2018 (yarın) akşam saat 5'ten sonra taziyeleri KANADA ALEVİ CEMEVİ'nde kabul edecektir.
 
Hakk'a yürüyen canımızın devri daim ola, yeri gönüllerde kaim ola, döngüsü ışıklara ola.
 
Saygılarımızla,
 
KANADA ALEVİ KÜLTÜR MERKEZİ - CEMEVİ
 
Diğer Makaleler...