Öyle alçak bir kapıdır ki açlık, geçilmesi zaruri oldu mu, insan artık ne kadar büyükse, o kadar çok eğilir.
Victor Hugo

Sivas Anması

sivas1
 
 Kıymetli canlar,
 
02 Temmuz 1993 tarihinde yaşanan Sivas Katliamında yitirdiğimiz canlarımızı 25. yılda anmak üzere 08.07.2018 Pazar günü saat 1:00pm-3:00pm arası derneğimizde toplanıyoruz.
 
Elbette, geçmişten günümüze kadar yapılan tüm katliamları unutmamalı ve unutturmamalıyız. Gençlerimize ve çocuklarımıza geçmişini anımsatmak ve öğretmek için anma günlerimizi gerçekleştirmeli, yasımızı tutmalıyız. Hepimizin bildiği gibi geçmişini bilmeyen bir toplum geleceğine sahip çıkamaz.
 
Ancak, bu acıların tekrar yaşanmaması için Alevi öğretisine önem vermeli, öz değerlerimize nasıl sahip çıkacağımızı ve nasıl mücadele edeceğimizi geliştirmeli ve bu konuda çalışmalar yaparak toplumsal bilinci arttırmak asıl hedefimiz olmalıdır.
 
Kanada'da yaşayan biz Alevilerin bir bütün olduğu ve büyük bir aile olduğumuzu, bu birlikteliğimizin artarak devam edeceği inancı ve her zamankinden daha çok kenetlenmemiz gerektiği bilinci ile tüm canlarımızı bu önemli günde birlikte olmaya çağırıyoruz.
 
Saygılarımızla,
 
Kanada Alevi Kültür Merkezi
 

Uygun fiyata bağlama sipariş edebilirsiniz

Kıymetli canlar,

Bildiğiniz gibi bir süredir devam eden Bağlama Kursumuzun teorik (Nota) bölümü tamamlanmak üzere olup, çok yakın bir zamanda da pratik bölümüne yani bağlama üzerinden derslere başlamış olacağız. Bu sebeple, mevcut öğrencilerimizin bağlama alma ihtiyacı olduğu talebi derneğimize iletildikten sonra hem onlar hem de diğer almak isteyenler için bir araştırma yaptık. Yaklaşık iki aylık bir çalışmanın neticesinde birçok kişi ve tedarikçi ile görüşerek siz değerli canlarımızdan gelen talebi en iyi şekilde karşılamak amacıyla, maliyet fiyatına, kalitesi yüksek, fiyatı düşük olmak şartıyla dostlarımızın da aracılığıyla bir tedarikçi bulduk.

Bağlamanın özellikleri ve fiyat bilgisi şu şekildedir:
•   %100 Dut ağacından yapılma,
•   Sert malzemeden (bavul) kılıf,
•   Yedek 4 Adet Tezene ve
•   Yedek telleri ile birlikte
•   Kargo ücreti dahil $350 fiyata almak isteyen Can'larımız, 01.07.2018 Pazar Günü derneğimize gelerek isimlerini yazdırmalarını ve ödemelerini peşin olarak yapmalarını önemle rica ederiz.

Saygılarımızla,

KANADA ALEVİ KÜLTÜR MERKEZİ

ÖNEMLİ NOT :
Yukarıda yazılı fiyat ilk parti siparişimiz olacağı için ÖZEL alınmış fiyattır. Daha sonra ki talep ve siparişlerde bu fiyat değişiklik gösterebilir.

 

2018 Yaz Pikniğimize bekliyoruz

2018 piknik poster

Kıymetli canlar,

Derneğimizin kuruluşunun 22. yılında "Kanada Alevi Gençlik Kolları" ve "Kanada Alevi Kadın Kolları"mızın desteği, "North American Alevi Charity" vakfımızın katkıları ile "Geleneksel Yaz Piknik" organizasyonumuz Earl Bales Park - PICNIC AREA 4'de gerçekleşecektir.


22 Temmuz 2018 Pazar Günü saat 10:00am-8:30pm arasında, daha büyük bir katılım ile birlik ve beraberlik içerisinde tüm canlar ve dostlarımız ile bir arada olmayı hoşça vakit geçirmeyi arzuladığımız "Geleneksel Yaz Piknik" organizasyonumuzda ;

•BBQ (Et ve Tavuk), salata, içecek ücretsiz olacak olup,
•Yetişkinler ve Gençlerimiz için Tavla Turnuvası ve Voleybol Turnuvası
•Çocuklarımız için bir çok eğlenceli oyun ve aktivitelerin yanı sıra Hediye Çekilişimiz de düzenlenecektir.

Geleneksel Pikniğimize "SPONSOR" olmak, organizasyon hakkında bilgi almak yada görev almak isterseniz bize (647) 891 3214 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

 Pikniğimizde sizleride aramızda görmekten mutluluk duyarız.

KANADA ALEVİ KÜLTÜR MERKEZİ

Not : Lütfen çevrenizdeki canlarımıza ve tüm dostlara bu davetimizi iletiniz.

Tarih :
22.07.2018
Saat :
10:00am - 08:30pm
Yer :
Earl Bales Park - PICNIC AREA 4
Adres :
44169 Bathurst St, North York, ON M3H 3P8
 
(Bathurst St. & Sheppard Ave. W)

 

 

 
Diğer Makaleler...