İyi olmak kolaydır, zor olan adil olmak.
Victor Hugo

AŞURE GÜNÜMÜZE DAVETLİSİNİZ

İmam Hüseyin'e atfen On iki İmam, On Dört Masum-u Pak ve Kerbela Şehitleri'nin anısına yapılan, insanlık tarihinde açlığa karşı pişirilen "Şükür yemeği" ve zulüme karşı direnen İmam Hüseyin ve Kerbela Şehitleri'nin "Can yemeği" olarak pişirecegimiz Aşuremizi paylaşmak için tüm Can'larımızı derneğimize davet ediyoruz.

Muharrem orucu boyunca ; Oruç açmalarda lokma veren ve hizmet eden tüm Can'larımızın, bizlere önderlik eden Velican Dede'mizin, sazları ve sözleriyle eşlik eden Savaş PEKDEMİR, Can Serdar POLAT ve Mustafa AKTAŞ Zakir'lerimizin dilden dileklerini, gönülden hizmetlerini Hakk kabul eylesin.

KANADA ALEVİ KÜLTÜR MERKEZİ
Yönetim Kurulu, Gençlik ve Kadın Kolları

Yer : Kanada Alevi Kültür Merkezi
Tarih : 08 Ekim 2017 Pazar
Saat : 01:00pm – 04:00pm

 

Muharrem Oruçları

 
Kıymetli canlar,
 
Muharrem ayı orucu, 21 Eylül - 02 Ekim tarihleri arasındadır. 
 
21 Eylül 2017 Perşembe günü oruç açma vaktinde yemek, Derneğimiz tarafından verilecektir. Tüm canlarımızı oruçlarını açmak için Derneğimize davet ediyoruz. 
 
Sonraki günlerde yemek vermek isteyen canlarımız isimlerini Sn.Mustafa GİLGİL veya Sn.Murat KÜSMEZ'e yazdırabilirler.
 
Saygılarımızla,
 
Kanada Alevi Kültür Merkezi
 

Genel Kurul Toplantısı

8 Ekim 2017 Pazar günü üyelerimizle bilgi alışverişinde bulunmak ve yeni yönetim kurulunu seçmek üzere Genel Kurul Toplantısı yapılacaktır.
 
Başkanlık için aday olmak isteyen canlarımızın en geç 1 Ekim 2017 tarihine kadar mevcut yönetime yazılı olarak adaylık başvuru dilekçelerini ve birlikte hizmet yürütecekleri Yönetim Kurulu, Gençlik Kurulu ve Kadın Kolları listelerini sunmaları önemle rica olunur.
 
Bu şekilde yapılmayan başvurular geçersiz sayılacaktır.
 
Saygılarımızla,
 
Kanada Alevi Kültür Merkezi 
Yönetim Kurulu
 
Diğer Makaleler...