Dostuna sana düşmanlık edebilecek kadar kuvvet verme.
Şeyh Sadi

HIZIR CEMİ

 hizircemi
 
“Gelin Canlar Bir Olalım.”
 
Kıymetli Canlar,
Alevi inancına göre her yıl Şubat Ayı Hızır ayıdır ve üç gün oruç tutulur. Canlar Hızır lokmalarını paylaşırlar. Üç akşam Hızır Muhabbetleri yapılır ve ardından Hızır Cem’i yapılır.
 
17 Şubat 2019 tarihinde saat 1:00pm’de Dernek adresimizde lokmalarımızı paylaşmak, gönüllerimizi ve muhabbetlerimizi birlemek için gelin Canlar bir olalım.
 
Hastalarına şifa, dertlerine deva, sağlık, huzur, mutluluk için sevgi, barış, kardeşlik ve dostluk adına isteyen canlarımız lokmalarını getirebilirler.
 
Tüm canları ve dostlarımızı HIZIR CEM’imize davet ediyoruz. 
 
KANADA ALEVİ KÜLTÜR MERKEZİ ve CEMEVİ
 

TAZİYE

 
Rabia ULUTAŞ'ın eşi, Hasan ULUTAŞ'ın babası, Nilüfer ULUTAŞ'ın kayınbabası Şükrü ULUTAŞ Hakk'a yürümüştür. Ailesi 24 Ocak 2018 (yarın) akşam saat 5'ten sonra taziyeleri KANADA ALEVİ CEMEVİ'nde kabul edecektir.
 
Hakk'a yürüyen canımızın devri daim ola, yeri gönüllerde kaim ola, döngüsü ışıklara ola.
 
Saygılarımızla,
 
KANADA ALEVİ KÜLTÜR MERKEZİ - CEMEVİ
 

Taziye

doganvural

 

 

 

 

Değerli canlar,

Bugün Hakka yürüyen, kıymetli büyüğümüz Doğan VURAL abimizin taziye kabulü yarın (27 Kasım) yine iş günü olması, yerimizin küçük olması ve daha önemlisi otopark sorunumuzun olması sebebiyle, saat 2:00pm-9:00pm arasında DEMARCO FUNERAL HOME, 3725 Keele St, North York, ON M3J 1N4 adresinde devam edecektir.

Takdir edersiniz ki Doğan VURAL abimiz, yardım severliği ve alçak gönüllülüğü ile o kadar çok canın yüreğinde yer edinmiş ki derneğimiz dolup taşmakta. Bu sebeple, yapılan adres değişikliği konusunda anlayış gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Ayrıca, Doğan VURAL canımızın Hakka Uğurlama, Toprağa Sırlanma Hizmeti; 28 Kasım 2018 Çarşamba günü, saat 1:00pm’de 13076 Leslie St. Richmond Hill L4E 1A2 adresindeki Richmond Hill Islamic Center Mezarlığında yapılacaktır.

Saygılarımızla,

KANADA ALEVİ KÜLTÜR MERKEZİ ve CEM EVİ

 
Diğer Makaleler...