Başkalarına imrenme, çok kimseler var ki senin hayatına imreniyorlar.
Mevlana

Ovamıza Dokunma

OVAMIZA DOKUNMA - MARAŞTA GÖÇMEN KAMPI İSTEMIYORUZ

Değerli canlar, Maraş (Sivrice Höyük) Terolar‘da biz Alevi’lerin yaşam hakkına son vermek isteyen AKP hükümetinin oyununa gelmeyelim.

Atalarımızın, dedelerimizin cirit atıp at koşturdukları bu ovalarda nesiller boyu ağladık ve güldük. Fakat, ata yadigarı olan bu toprakları, şimdi kim olduklarını bilmediğimiz, kültürlerini ve geleneklerini tanımadığımız Suriye’li mültecilere vermek istiyorlar. Katliamlarla boşaltılmış ve acılar çektiğimiz bu topraklarımıza, yine bir başka katliamdan kaçan ve acılar çeken insanları yerleştirmek istiyorlar. Acılarla yoğrulmuş topraklar, acılardan kaçan insanlar için yurt olmaz.

Eminiz ki, güzel Turkiye’mizde bu tur kampların rahatlıkla kurulacağı birçok arazi vardır. Bilinçli yapıldığını düşündüğümüz bu yer seçimini kabul etmiyoruz ve Alevi canların yoğun olarak yaşadığı bu topraklarımızda geçici veya kalıcı hiçbir göçmen kampının kurulmasinı istemiyouz.

Kanada Alevi Cemevi Yonetimi

 

Güler Duman Konseri

Kuruluşumuzun 20.Yıl Kutlamalarında Alev'i toplumu için çok değerli ve önemli olan sanatçımız Güler Duman'ın deyişleri türküleri eşliğinde ve heykeltraş Ruhi Tuna'nın Cem evimize armağan ettiği Hünkar Hacı Bektaşı Veli ve Pir Sultan Abdal heykellerinin açılış töreninde siz değerli canlarımızı aramızda görmekten mutluluk ve kıvanç duyarız.

Kanada Alevi Cemevi

Tarih :    8 Mayıs 2016 PAZAR, Saat: 16:00 (4 PM)
Adres :    1811 Albion Road, Etobicoke, ON  M9W 5W4
Telefon :    647-236-9044
   
Bilet fiatları :    $50

guler duman poster

 

Albayraklar Konseri

Alevi değişlerinin usta icracıları Ali Rıza ve Hüseyin Albayrak Toronto'da.

fb img 1453313556394

 Constantinople grubunun organize ettiği konserde Kiya Tobassian ile Aga Khan Museum'da 23 Ocak 2016 Cumartesi saat 20:00'de sahne alacak bu değerli sanatçılarımızı dinleme fırsatını kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Bilet fiatları:
Yetişkinler : $40
Ögrenciler : $32

Adres : 77 Wynford Dr, Toronto, ON M3C
Telefon : 416-646-4677

İnternet üzerinden bilet alabilmek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.
https://www.agakhanmuseum.org/performing-arts/event/great-poet-series-constantinople-and-albayrak-brothers

 
Diğer Makaleler...