Kötü bir barış, iyi bir savaştan daha iyidir.
Pushkin

Muharrem Orucu

Değerli canlar,

Dün akşam başlamış olduğumuz Muharrem Orucu 12 gün devam edecektir. Cemevimiz bu süre zarfında her akşam 18:30'ta açık olacaktır. 

Ayrıca lokma vermek isteyen canların 647-236-9044 numaralı telefondan arayarak veya mesaj bırakarak gün almalarını rica ederiz.

Kanada Cemevi Yönetim Kurulu

 

Kınıyoruz, Lanetliyoruz

Değerli canlar,

An itibarı ile 97 kişinin yaşamını yitirdiği Ankara'daki terör eylemi ve genel terör olaylarından dolayı şehit düşen tüm canlar hepimizi derinden yaralamıştır.

Katliama dönüşen bu korkunç ve insanlık dışı olaya Ankara ağlarken Kanada Cemevi de ağlamaktadır. Türkiye yas tutarken Kanada Cemevi de yas tutmakta, bu acıyı paylaşmaktadır.

Şahsım ve Kanada Cemevi üyeleri adına bu menfur saldırıyı kınıyoruz, lanetliyoruz. Yaşamını yitiren kardeşlerimize tanrıdan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Türkiye'nin karşı karşıya bulunduğubu zor günlerden demokrasi içinde bir çıkış yolu bulacağına ve en erken zamanda barış ve huzur ortamına kavuşacağına olan inancımı da şahsım ve Kanada Cemevi adına ifade etmek istiyorum.

Hepimizin başı sağ olsun.

Salman Vural
Kanada Cemevi Yönetim Kurulu Başkanı

 

Birlik Cemi

Mehmet Turan Dede yönetiminde yapılacak Birlik Cemine tüm Alevi canlarımız davetlidir.

Tarih :  4 Ekim 2015 PAZAR
Saat :  14:00
 
Adres : 

Serenade Banquet Hall
821 Runnymade Road 
Toronto, ON 
M6N 3V8

Kanada Alevi Kültür Merkezi

Yönetim Kurulu
 

 

 
Diğer Makaleler...