Fareye aslan nedir demişler, kediyi göstermiş.
Arnavut Atasözü

Görgü Cemi

Garip Dede yönetiminde yapılacak Görgü Cemine tüm Alevi canlarımız davetlidir.

Tarih :  9 Şubat 2014 PAZAR
Saat :  12:30
Adres : 

Edessa Banquet Centre
1811 Albion Rd
Etobicoke, ON
M9W 5W4

Kanada Alevi Kültür Merkezi

Yönetim Kurulu
 

 

 

2013 Yaz Pikniği

 Derneğimizin düzenlediği pikniğe tüm üyelerimiz ve dostlarımız davetlidir.

Tarih :  18 Agustos 2013 PAZAR
Saat :  12:00
Adres : 

G Ross Lord Park
4777 Dufferin St
Toronto, ON M3H 5T4

Kanada Alevi Kültür Merkezi

Yönetim Kurulu
 

 

 

ALEVI CANLAR 2 TEMMUZDA BULUSALIM

'ALEVİLERİN CANI YANMAYA DEVAM EDİYOR'

 

20 yıl önce Madımak Oteli'nde bir katliamın yaşandığını hatırlatalim "20 yıldır Alevilerin canı, teni, inancı, kültürü, maddi ve manevi varlığı yanmaya devam ediyor. Aslında bu yangın yüzlerce yıllık bir yangındır.

Madımak katliamının yüzlerce yıldır egemen güçler tarafından yapılan Alevi katliamlarının toplamı niteliğinde olduğunu dile getirdik katliamların Koçgiri ile başlayıp Dersim ile devam ettiğini, Maraş, Malatya, Sivas, Gazi katliamlarının toplamının Madımak olduğuna dikkat çekti.

Madımak katliamını unutmayacagiz "Madımak katliamı hakkında verilen 'zaman aşımı kararı' ve bu karar hakkında Başbakan'ın 'Bu karar Türkiye'ye hayırlı uğurlu olsun' demesini de unutmadık.

 

Alevi toplumu ve Alevi kurumları olarak taleplerinin açık ve net olduğunu dile getiren Alevi Orgutleri"Burası taleplerimizi sıralama yeri değil. Ancak Türkiye ve dünya demokratik kamuoyunun üzerinde mutabık olduğu bir talebimizi ifade edelim. Ey AKP hükümeti yetkilileri ve Başbakan, Alevi toplumunun taleplerini demokrasi, hukuk ve adalet bağlamında tanımanızın ve kabul etmenizin ilk ve en önemli ölçütü Madımak Oteli'ni Utanç Müzesi yapmaktır.

 

2 Temmuz Sivas katliamı anmasında bütün işler bırakılsın. O gün önemli tek gündem Sivas olmalı. Tüm Alevi yurttaşlari Dernekte gormek istiyorz

 

KANADA ALEVI KULTUR MERKEZI.

BASKANI.

YEMLIHA YUMUSAK.

 
Diğer Makaleler...