İnsan hayvandan konuşmakla üstündür. Ama doğru konuşmazsan hayvanlar senden üstün olurlar...
Şeyh Sadi

SİVAS‘I UNUTMAK İHANETTİR, UNUTURSANIZ YENİDEN YAŞATIRLAR

Sade yurttaşlara, ‘2 Temmuz 1993 tarihi size ne hatırlatıyor?’ diye sorduğumuzda, eğer %90 oranında “Sivas Madımak Katliam’ı” cevabı alamıyorsak, ülkemiz yurttaşlarını, katliamlara karşı yeteri kadar duyarlı hale getiremediğimizdendir.

Katliamlara karşı duruş, başlı başına duruş, başlı başına sadece yurttaşların görevi değil midir? Asla değildir. Devlet de yurttaşlarının can ve mal güvenliğini korumak görevi nedeni ile katliamlara karşı olduğunu göstermek ve yurttaşlarını bilinçlendirmek görevini yerine getirmek durumundadır. Devletin görevlileri katliam yaparsa, desteklerse, organize ederse veya katliam yapanları korur ve kollarsa, yurttaş ne yapacaktır? Buna birçok yanıt verilebilir. Ancak biz çözümün bilinçli, örgütlü ve demokratik bir toplum yaratmaktan geçtiğini düşünmekteyiz.

Bu amaçla düzenlediğimiz anma etkinliğine katılmak üzere 1 Temmuz 2012 Pazar günü saat 13:00’te derneğimize bekliyoruz.

Saygılar,

Kanada Alevi Kültür Merkezi
Yönetim Kurulu

 

 

 

Birlik Cemi

Mehmet Turan Dede yönetiminde düzenlenecek
Birlik Cemimize tüm dostlarımız davetlidir.
 
Cem 2012

Tarih : 13 Mayıs 2012 Pazar
Saat : 13:30
Yer : Ace Place Banquet and Concert Hall
    821 Runnymede Road
    Toronto, ON M6N 3V8
Detaylı bilgi için : 
Yemliha YUMUŞAK - 647-627-4198

Salman Vural - 647-894-5880
Doğan VURAL - 905-303-8001

 

İnsan Katliamının Zaman Aşımı Olmaz

 

‘İnsan Katliamının Zaman Aşımı Olmaz’ adı altında açılan imza kampanyasına Alevi derneği olarak tamamen destekliyorum. Yapılacak yürüyüş ve basın açıklamasına kuruluş olarak katılamamamızın sebebi; iki derneğinde farklı endişeler içerisinde bulunması ve yapılan görüşmeler sonucunda çıkan karar, yürüyüş ve basın açıklaması yalnızca bireysel olarak desteklenecek. Bu organizasyonu başlatan kardeşimiz Perihan’a başarılar diliyorum...

 Yemliha YUMUŞAK

 
Diğer Makaleler...