Çevrelerine uymak için kendilerini yontanlar, tükenip giderler.
R.Hull

Muharrem Oruçları başladı

Kıymetli canlar

Muharrem ayı orucu, 11 Eylül - 22 Eylül 2018 tarihleri arasındadır.

Bu yıl Muharrem Orucu, üç günlük karşılama oruçları dediğimiz 7-8-9 Eylül Masum-u Paklar orucu ile başlayacak, 10 Eylül'de Fatıma Ana orucunun ardından 11-22 Eylül arası ise On İki İmamlar orucumuzu tutmaya başlayacağız.

11 Eylül 2018 Salı günü akşam oruç açma yemeği derneğimiz tarafından verilecektir. Tüm canlarımızı birlikte oruç açmak için derneğimize davet ediyoruz.

Sonraki günler için niyet edip lokma vermek isteyen canlarımız 9 Eylül Pazar günü cemevimize başvurup isimlerini yazdırabilirler.

Saygılarımızla,

KANADA ALEVİ KÜLTÜR MERKEZİ

 

DERSİM YANIYOR SESİZ KALMA, DESTEK VER !!!

 
Dersim coğrafyası, ormanları ve içindeki bütün canlı türleri ile yanmaktadır. 
 thumbnail img 3931
thumbnail img 3198thumbnail img 8769thumbnail img 9438thumbnail img 9671
Yangına müdahale etmek için giden yöre halkımıza ve Milletvekillerine engel olunmakta ve kimsenin girişine izin verilmemektedir.

Bu doğa vahşetine, bitki ve canlı türlerinin katliamına, yöre halklarının yaşam alanlarının tahribatına "DUR" demek için Toronto Kurdish Community Center tarafından düzenlenen eyleme katılmaları için tüm canlara ve dostlarımıza çağrıda bulunuyoruz !!!

Gelin hepbirlikte; "DOĞA KATLİAMINA HAYIRdiyelim!!!
 
Tarihi : 31 Ağustos Cuma 2018
Saat : 2:00pm - 4:00pm
Yer :  Toronto T.C. Konsolosluğu
Adres :  10 Lawer Spadina Ave
Toronto, ON   M5V 2Z2
 
 
 
              
 
 
 
 
 

DAYANIŞMA ÇAĞRIMIZDIR

 
CUMARTESİ ANNELERİ 700 HAFTADIR AYNI YERDE!
 
Türkiye’de güvenlik güçlerince gözaltına alındıktan sonra varlığı inkar edilen ve kendilerinden bir daha haber alınamayan insanların aileleri ile onları destekleyen insan hakları savunucuları, “Kayıplarımızı istiyoruz!” diyerek barışçıl bir direniş başlattılar. Her cumartesi saat 12.00 de İstanbul’un en işlek yeri olan Galatasaray Meydanı’nda yüzlerce kaybın fotoğrafını taşıyarak hakikat ve adalet talep eden seslerini yükselttiler.Türkiyenin en uzun erimli barışçıl protestosuna dönüşen cumartesi buluşmaları 25 Ağustos 2018 tarihinde 700. haftasına girecek. Cumartesi Anneleri 700 haftadır kayıplarını ve adaleti arıyor olacaklar.
Onların her cumartesi Galatasaray’dan yükselen “Adaletsizliği kanıksamak da adaletsizliği üretmek kadar utanç vericidir; kanıksama ve susma!” çağrısı herkesedir.
Sizi, dünyanın neresinde olursanız olun bulunduğunuz yerde 25 Ağustos 2018 Cumartesi günü kayıplarımızın fotoğrafını taşıyarak, Cumartesi Anneleri’nin “Hakikat ve Adalet” talebine destek olmaya çağırıyoruz.
 
İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi
Gözaltında Kayıplara Karşı Komisyon 
 
Eylem Tarihi: 25.Agustos 2018 Cumartesi
Eylem Yeri: TC konsolosluk 
10 Lower Spadina Ave
Toronto ON M5V 2Z2
Canada
 
Eylem Saati: 12.00-14.00
 
Diğer Makaleler...