Başarısızlık ve felaketlere rağmen, hayata karşı güvenlerini sonuna kadar saklayabilen iyimser insanlar, daha çok iyi bir anne tarafından büyütülmüş olanlardır.
Andre Maurois

Maraş Katliamını Anma Etkinliği

1978 yılında yaşayan, insanlık dışı Maraş Katliamını hatırlamak ve hatırlatmak için yapacağımız anma toplantısına tüm dostlarımızı bekliyoruz.

Yer : Kanada Alevi Kültür Merkezi
Tarih : 12 Aralık 2010 Pazar
Saat : 13:00 - 17:00 arası

 

 

Kurslarımız

- Yaz süresince ara verilen yetişkinler için İngilizce dersleri 6 Kasım Cumartesi günü başlamıştır. Üniversitede master ve doktora çalışmaları yapan yetkin kişiler tarafından verilecek olan İngilizce kursu ücretsizdir.

- Bağlama kursları geçtiğimiz Pazar gününden itibaren tekrar başlamıştır.

- Çocuklar için Türkçe dersleri devam etmektedir.

- İlgi olması durumunda çocuklarımıza Matematik dersi verilmesi imkanımız bulunmaktadır.

- Semah çalışmalarının başlayabilmesi için yine yeterli sayıda çocuğun kayıt yaptırması beklenmektedir.

Tüm bu kurslar hakkında daha detaylı bilgi almak, kayıt yaptırmak için hafta sonları derneğimize gelmeniz gerekmektedir. Sürekli olması gösterilecek ilgiye bağlı olan bu kurslardan toplum üyelerimizin faydalanmasını ve çocuklarının faydalanmasını tavsiye ederiz.

Yönetim Kurulu

 

StarTV Yetkililerine , Basın ve Kamuoyuna

 

5 Ekim 2010 Çarşamba günü StarTV'de yayınlanan Çarkıfelek programında medya soytarısı Mehmet Ali Erbil'in Alevilere yönelik hakareti Kanada'da yaşayan Alevileri ve insanlık onuru taşıyan herkesi rahatsız etmiştir. Bunun StarTV'de yaşanan veya yaşatılan ilk olay olmadığını kamuoyu bilmektedir.
 
Sözlerinin yanlış anlaşıldığını, pek çok Alevi dostu olduğunu, kimseyi kırmak istemediğini söyleyerek işi geçiştirmeye çalışan Mehmet Ali Erbil ağzından çıkan lafın nereye gittiğini bilecek kadar zekaya sahiptir. Ekran başında yaptığı gibi karşısındakilere geri zekalı muamelesi yapması onu ancak daha acınacak duruma düşürür. Kaldı ki babası tarafından evlatlıktan bile reddedilen, adı geçen soytarı Türkiye'de ağzına 'namus' kelimesini alabilecek en son kişilerden biridir.
 
Son zamanlarda arttığını gözlemlediğimiz etnik kökene karşı yapılan bu tür hakaret ve saldırıların sona ermesini diliyoruz.
 
Namus anlayışı hiç bir toplumdan kesinlikle aşağı olmayan Aleviler hakkında devam ettirilmek istenen, başbakanın gurur duyduğu Şeyhülislam Ebu Suud Efendi'den bu yana devam eden bu iftira ve saldırı geleneğinin sona erdirilmesi açısından Mehmet Ali Erbil soytarısının dünyanın dört bir köşesinde yaşayan tüm Alevilerden özür dilemesini, StarTV'deki görevine son verilmesini, başka medya kuruluşlarında program yapmasına izin verilmemesini Aleviler adına talep ediyor ve olayın takipçisi olacağımızı belirtmek istiyoruz.
 
Saygılarımızla,
 
İrfan GÜREL
Kanada Alevi Kültür Merkezi
Yönetim Kurulu Başkanı

 Not: Bu tepki yazısı StarTV'ye ve pekçok köşe yazarına yollanmıştır.

 
Diğer Makaleler...